اخبار ماهاراشترا: ماهاراشترا تخفیف در قبض های برق متورم را رد می کند

بمبئی: دولت ماهاراشترا اطمینان خود را برای تسکین مصرف کنندگان نیرو که در دوره قفل صورتحساب های بسیار متورم دریافت می کردند ، پس زد.

نیتین راوت ، وزیر انرژی ماهاراشترا ، روز سه شنبه هرگونه تخفیف برای مصرف کنندگان را که ادعا می کند مصرف کنندگان مجبور به پرداخت قبوض به عنوان خوانده شده متر هستند ، رد کرد. دولت تقصیر را برای اینكه قادر به تسكین دولت مرکزی نبوده است.

این پیشرفت در حالی صورت گرفت که شرکت توزیع برق ایالت ماهاراشترا (MSEDCL) دستوراتی را برای بازیابی قبض های برق معلق صادر کرده بود.

وزیر گفت شرکت های برق همچنین برای تأمین برق به مصرف کنندگان ایالت در حال خرید برق از جای دیگر هستند.

وی افزود: دقیقاً مانند مصرف كننده عادی برق از شركت های برق ، این شركت ها نیز مجبور به خرید نیرو از جای دیگر هستند. آنها باید هزینه های مختلف برق تأمین شده را پرداخت کنند. ما سعی کرده ایم به مصرف کنندگان تسکین دهیم. با این حال ، این مرکز با ما همکاری نکرده است. ”

راوت گفت که MSEDCL با ضرر 69،000 کرور روبرو شده است و هیچ جای مالی برای پرداخت بدهی بیشتر برای تسکین مالی ندارد. وی ادعا کرد 69 درصد قبض های برق قبلاً بازیابی شده است و دولت تسویه حساب های دیگری مانند قبض های پرداخت شده به صورت اقساط را داده است.