اتصال کنسول جستجو به Data Studio | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

سه شنبه 8 مارس 2022

کنسول جستجوی Google به شما بینشی در مورد عملکرد وب سایت خود در جستجوی Google می دهد، اما درک داده های شما می تواند یک چالش باشد. اگر یک داشبورد سفارشی با تجسم داده‌ها راه‌اندازی کرده‌اید که برای آن کار می‌کند شما، ممکن است به شما کمک کند تا تصمیمات بهتری بگیرید که توسط داده ها پشتیبانی می شود. این پست اولین پست از مجموعه پست‌هایی است که بر صادرات، بهبود و تجسم داده‌های کنسول جستجو با استفاده از استودیوی Google Data تمرکز دارد.

در پست امروز، نحوه آوردن اطلاعات کنسول جستجوی خود را به استودیوی Google Data بحث خواهیم کرد. نمونه‌ای را نشان می‌دهیم که در آن داده‌های کنسول جستجو را در Google Sheets بارگیری می‌کنیم، داده‌ها را با مناطق جغرافیایی بهبود می‌دهیم و صفحه‌گسترده را به Data Studio متصل می‌کنیم.

در پست‌های آینده، در مورد نحوه ایجاد تجسم داده‌ها برای کمک به نظارت و تجزیه و تحلیل داده‌هایتان بحث خواهیم کرد.

داده ها را آماده کرده و به Data Studio متصل شوید

برای وارد کردن داده‌های کنسول جستجو به Data Studio، دو راه وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید:

  • اگر از دیدن همان داده‌هایی که در کنسول جستجو می‌بینید خوشحال هستید، باید از رابط داده Google Data Studio استفاده کنید. این گزینه ساده است: از گالری رابط بازدید کنید، کنسول جستجو را انتخاب کنید و ویژگی مورد نظر برای اتصال را پیدا کنید. می توانید راهنمای اتصال دهنده را در مرکز راهنمای Data Studio پیدا کنید.
  • اگر می‌خواهید داده‌های ارائه‌شده توسط کنسول جستجو را بهبود ببخشید (برای مثال، خوشه‌بندی کشورها در مناطق)، ابتدا باید داده‌ها را از رابط وب یا از طریق API صادر کنید. سپس، می‌توانید داده‌ها را با Google Sheets یا BigQuery دستکاری کرده و به Data Studio متصل کنید.

در این پست گزینه دوم را مورد بحث قرار خواهیم داد، زیرا به مراحل بیشتری نیاز دارد و فرصت های سفارشی سازی بیشتری را ارائه می دهد. سه مرحله اصلی وجود دارد که باید انجام دهید:

  1. صادر کردن داده های کنسول جستجو
  2. داده های خود را در بالای آن اضافه کنید.
  3. آن را به Data Studio وارد کنید.

صادر کردن داده های کنسول جستجو

برای صادر کردن داده‌های خود، از گزارش عملکرد کنسول جستجو دیدن کنید، محدوده تاریخ را انتخاب کنید، کلیک کنید صادراتو Google Sheets را انتخاب کنید. با این کار یک صفحه گسترده جدید ایجاد می شود که در مرحله بعد آن را بهبود خواهیم داد. همچنین می‌توانید از Search Analytics API برای راه‌حلی خودکارتر استفاده کنید، اما این امکان برای این پست وجود ندارد.

گزینه های صادرات گزارش عملکرد کنسول جستجو

می‌توانید درباره ابعاد و معیارهایی که در مستندات راهنمای گزارش عملکرد در دسترس شما قرار می‌گیرد، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

داده های کنسول جستجو را افزایش دهید

برای نشان دادن نحوه بهبود داده‌های کنسول جستجو، از یک عملکرد شیک Google Sheets، IMPORTDATA، استفاده می‌کنیم که می‌تواند داده‌ها را از یک URL وارد کند. در مثال ما، جدول ISO 3166 کشورها را بر اساس منطقه وارد می کنیم.

یک برگه جدید به داده هایی که از کنسول جستجو صادر کرده اید اضافه کنید و کد زیر را در سلول اول وارد کنید:

=IMPORTDATA("https://gist.githubusercontent.com/richjenks/15b75f1960bc3321e295/raw/62749882ed0e9dffa3edd7a9a44a7be59df8402c/countries.md", "|")

در صفحه کنسول جستجو، یک ستون برای ایجاد کنید منطقه و استفاده کنید VLOOKUP
عملکردی برای تطبیق مناطق با کشورها دارد.

در اینجا یک برگه نمونه است که نشان می دهد جدول نهایی چگونه به نظر می رسد.


جاسازی شده: جدولی که داده‌های کنسول جستجو را با مناطق کشور بهبود یافته نشان می‌دهد

حتی اگر از مثالی برای بهبود داده های جغرافیایی استفاده می کنیم، می توانید از همان فرآیند برای افزودن هر نوع اطلاعاتی استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر یک طبقه بندی پرس و جو دارید، می توانید از آن برای گروه بندی پرس و جوها در دسته ها استفاده کنید.

Google Sheets را به Data Studio متصل کنید

در نهایت، Google Sheets خود را به Data Studio متصل کنید. برای انجام این کار، از گالری رابط بازدید کنید، Google Sheets را انتخاب کنید و صفحه گسترده جدید ایجاد شده خود را پیدا کنید. اما مطمئن شوید که برگه مناسب را انتخاب کنید.

هنگامی که داده ها در Data Studio قرار می گیرند، کار تجسم آغاز می شود…

بعد

در پست بعدی این مجموعه، نظارت بر ترافیک جستجو (و بیشتر!) با دیتا استودیو، انواع مختلف داشبوردها را مورد بحث قرار می دهیم و نمونه هایی را به صورت گام به گام برای شما ارائه می دهیم تا با آنها همراه باشید.

مانند همیشه، اگر سؤالی دارید از طریق انجمن مرکزی جستجوی Google یا انجمن استودیو داده به ما اطلاع دهید. همچنین، اگر در توییتر هستید، مطمئن شوید ما را دنبال کنید; ما پست های بعدی را در آنجا اعلام خواهیم کرد – گوش به زنگ باشید!