اتحادیه اروپا پیش بینی می کند که به دلیل کمک به بوئینگ ، تعرفه کالاهای ایالات متحده را به شدت کاهش دهد

بروکسل: اتحادیه اروپا روز دوشنبه با برنامه هایی برای اعمال تعرفه ها و مجازات های دیگر برای کالاها و خدمات 4 میلیارد دلاری ایالات متحده به دلیل حمایت غیرقانونی آمریکا از بوئینگ ، سازنده هواپیما ، فشار آورد.

وزرای تجارت اتحادیه اروپا در حال بحث و گفتگو در مورد این اقدام در یک کنفرانس ویدیویی بودند ، پس از آنکه داوران بین المللی ماه گذشته به بزرگترین بلوک تجاری جهان چراغ سبز نشان دادند.

این یک سال پس از آن صورت می گیرد که سازمان تجارت جهانی به ایالات متحده اجازه داده تا مجازات کالاهای اتحادیه اروپا را به ارزش حداکثر 7.5 میلیارد دلار – از جمله پنیر گودا ، ویسکی تک مالت و شراب فرانسوی – به دلیل حمایت اروپا از رقیب بوئینگ ایرباس اعلام کند.

معاون اجرایی کمیسیون اتحادیه اروپا رئیس جمهور والدیس دومبروفسکیس به خبرنگاران گفت.

“” البته ، ما برای راه حل مذاکره باز هستیم. دامبروسکیس گفت ، پیشنهاد ما روی میز است که هر دو طرف تعرفه های خود را پس بگیرند ، اما او خاطرنشان کرد که علی رغم چندین درخواست “تاکنون ، ایالات متحده موافقت نکرده است تعرفه های خود را پس بگیرد.”

اروپایی ها امیدوارند که موضع سخت تجاری رئیس جمهور دونالد ترامپ در زمان جو بایدن رئیس جمهور منتخب نرم شود. دومبروفسکیس از تعهد گذشته بایدن به اتحاد بین المللی ، سیستم چندجانبه و بهبود روابط با اتحادیه اروپا استقبال کرد.

از نظر تعرفه ها بر بوئینگ ، اتحادیه اروپا ماه گذشته لیست اولیه ای را منتشر کرد که نشان می دهد این محصول می تواند به دنبال طیف وسیعی از محصولات ایالات متحده از جمله ماهی و صدف منجمد ، میوه خشک ، توتون ، رم و ودکا ، کیف دستی ، قطعات موتور سیکلت و تراکتور باشد.