آیا SMB های هند انتخاب ابری درستی دارند؟

توسط شیلا نامبیار

SMB ها با اشتغال در حدود 80 میلیون نفر و مشارکت قابل توجه در تولید ناخالص داخلی هند ، موتور رشد اقتصادی هند هستند. یک فضای مناسب تجاری ، یک دولت طرفدار SMB و احتمالاً عامل اصلی آن – دسترسی فوری و بدون دردسر به فناوری ابری مدرن سازمانی – فرصتی مناسب برای SMB های هند است تا بتوانند رویای بیشتری داشته و افق دید خود را گسترش دهند.

هشت نفر از 10 مشتری SMB که در شش ماه گذشته ملاقات کرده ام ، مشتاق استفاده از فن آوری های مدرن برای شارژ توربوی تجارت خود هستند. بدیهی است که علاقه زیادی به پذیرش ابر وجود دارد ، زیرا مشتریان درک می کنند که ابر یک ضرورت تجاری است. منافع اقتصادی ابر کاملاً مشهود است. اما بیشتر SMB ها می خواهند فراتر از این نگاه کنند و از Cloud برای نوسازی تجارت خود ، فرصت چابک تر شدن ، تحول و نوآوری استفاده کنند.

از نظر تئوری ، ارتقا به ابر باید ساده ، سریع و روان باشد ، درست است؟ اما در میان یک فضای هیبریدی فناوری اطلاعات ترکیبی و با رویکرد چند ابر در حال انجام ، انتخاب ابر مناسب همچنان برای بسیاری از SMB ها یک چالش است. بنابراین ، چگونه یک SMB می تواند یک موفقیت آمیز ارتقا cloud ابر را انجام دهد؟ می توانید با این چک لیست شش مرحله ای ساده شروع کنید:

1. ذهنیت دیجیتال: آیا می خواهید تجارت خود را در آینده اثبات کنید؟ سپس دست نگه داشتن به گذشته را متوقف کنید. هرگونه مداخله در فناوری باید توسط یک ذهنیت عینی و آینده نگرانه تأمین شود.

2. جهت گیری استراتژیک: اهداف ابری شما باید کاملاً منطبق با استراتژی تجاری سازمان و نقشه راه نوآوری باشد. فقط در این صورت است که از افراد مهم خرید می کنید و آنها را برای موفقیت خود سرمایه گذاری می کنید.

3. پیگیری شریک ابر مناسب: یافتن شریک ابری کامل به معنای این است که نیمی از کار تمام شده است! ارائه دهنده مناسب ابر باید بتواند صرفاً از ارائه خدمات ابری فراتر رفته و بتواند مسائل پیچیده تجاری را در طی فرآیند ارتقا cloud ابر مدیریت کند. آیا ارائه دهنده خدمات ابری شما می تواند خدمات ابری مستقل (خود مدیریتی ، ترمیم خودکار و خود ایمنی) ارائه دهد تا بتوانید به جای گرفتار شدن در مدیریت عادی فناوری اطلاعات ، بیشتر بر نوآوری و رشد تجارت اصلی خود تمرکز کنید؟

4. ابر شما ، راه شما: هر SMB متفاوت است ، بنابراین سفر ابری آنها نیز متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، برخی از SMB ها ممکن است به صورت مرحله ای یک ابر را ترجیح دهند ، در حالی که برخی از آنها ممکن است کاملاً در دسترس باشد. ارزیابی کنید که آیا ارائه دهنده ابر شما توانایی پشتیبانی از تنظیمات داخلی شما را در کوتاه مدت از طریق یک فضای ابری درون جعبه ای دارد. راه حل هایی که در برخی موارد ، می توانند همان ساختار هزینه و انعطاف پذیری ابر عمومی را ارائه دهند.

برخی دیگر از SMB ها ممکن است یک محیط ترکیبی IT را ترجیح دهند ، با ترکیبی از برنامه های داخلی و ابر به طور همزمان. نکته کلیدی این است که ارزیابی کنید آیا ارائه دهنده ابر شما می تواند تا زمانی که آماده هستید ، بدون هیچ گونه خللی در تجارت ، بدون هیچ گونه خللی در کار ، بدون بروز هزینه های بی دلیل و عملکرد ، از ارتقا cloud ابری شما پشتیبانی کند. به طور خلاصه ، شما باید قدرت انتخاب داشته باشید – اینکه بتوانید وقتی و چگونه می خواهید به ابر منتقل شوید ، بدون قفل شدن.

5. امنیت درجه شرکت: امنیت ابر باید جنبه ذاتی ارائه دهندگان ارائه دهنده خدمات ابری شما باشد ، به شما این امکان را می دهد که در هر لایه ممکن تجارت خود را ایمن کنید. داده ها باید در حالت استراحت و در حال حرکت ایمن باشند. به طور خلاصه ، امنیت باید هسته اصلی پیشنهاد یک ارائه دهنده ابر باشد ، نه یک افزونه.

6. آماده بودن برای آینده: در اقتصاد دیجیتال ، ارائه دهنده خدمات ابری شما (و ارائه دهنده های ابری آنها) باید بتوانند به اخلال های جدید پاسخ دهند ، از فرصت های جدید استفاده کرده و با سرعت به چالش های جدید بپردازند. یک ابر مدرن ، باز ، ایمن و با درجه سازمانی می تواند به شما کمک کند سریعتر از آنچه تصور می کنید مدار رشد را تغییر دهید.

انتخاب ابر مناسب نکته اصلی است و فراموش نکنید: ساعت در حال تیک زدن است!

(Sheela Nambiar ، مدیر ارشد فروش ، Oracle Digital)