آیا بایدن هنوز می تواند برنده شود؟ آره. در اینجا راه هایی برای او و ترامپ وجود دارد

توسط Reid J. Epstein و Glenn Thrush

جو بایدن شب انتخابات را با مسیرهای زیادی به 270 رأی انتخاباتی آغاز کرد ، اما تا صبح روز چهارشنبه دونالد ترامپ رئیس جمهور برنده فلوریدا ، اوهایو و تگزاس بود و در فاصله قابل توجهی از پیروزی کارولینای شمالی قرار داشت.

این امر باعث کاهش تعداد اما هنوز قابل توجهی از راه های بایدن می شود که می تواند غالب شود ، که بیشتر در اطراف تصرف مجدد میشیگان ، ویسکانسین و پنسیلوانیا وجود دارد ، در “دیوار آبی” که زمانی قابل اعتماد بود ، اظهار داشت که ترامپ چهار سال پیش سرنگون شد.

در اینجا بهترین سناریوهای باقی مانده برای بایدن و همچنین ترامپ برای پیروزی در انتخابات 2020 وجود دارد. در حالات بایدن فرض می شود که او برنده نوادا ، یک کشور آبی است که با اختلاف کمی جلوتر است.

یك مسیر شامل بردن بایدن در آریزونا و جورجیا است ، ایالت سان كمربند جایی كه به نظر می رسد با ده ها هزار رای مانده برای شمارش ، رقابت می كند.

بایدن در آریزونا برتری دارد و پیروزی در آنجا او را تحت فشار قرار می دهد تا کاملا به ایالات دیواره آبی اعتماد کند. او در صورت پیروزی در آریزونا ، میشیگان و ویسکانسین می تواند پنسیلوانیا را از دست بدهد.

اگر بایدن در جورجیا و آریزونا غلبه کند ، می تواند با از دست دادن پنسیلوانیا و میشیگان یا ویسکانسین ، به 270 رأی انتخاباتی برسد.

یا می تواند به سادگی با پیروزی در میشیگان ، ویسکانسین و پنسیلوانیا رئیس جمهور شود.

مقاله پیشنهادی  چیزهای رایگان به ارزش میلیون ها؟

در جورجیا ، جایی که ترامپ با شمردن حدود 92٪ آرا از اختلاف کمی برخوردار است ، نشت در یک مرکز پردازش در بخش مرکزی ایالت ، نتایج برخی آرا را برای آتلانتا و شهرستانهای حومه آن ، که به عنوان دژهای دموکرات قلمداد می شوند ، به تأخیر انداخت. .

تقریباً 20٪ از آرا از ساعت 6 صبح روز چهارشنبه در شهرستان DeKalb ، یک حومه کاملاً دموکراتیک آتلانتا گزارش نشده باقی مانده است.

اوایل روز چهارشنبه ، گای سسیل ، رئیس Priorities USA ، یکی از برجسته ترین حزب PAC دموکرات ، گفت: “راه جو بایدن از زمان ورود او به این مسابقه تا حد زیادی تغییر نکرده است.” “هنوز حداقل پنج ایالت رقابتی وجود دارد که مسیرهای مختلفی را به 270 می رساند. شمارش آرا ممکن است چند روز طول بکشد و شاید لازم باشد در دادگاه با مبارزات انتخاباتی ترامپ مبارزه کنیم ، اما جو بایدن همچنان مورد علاقه است.”

بایدن ، اوایل روز چهارشنبه ، برای مدت کوتاهی در حضور هواداران خود در ویلمینگتون ، دلاور ، اظهار داشت که “او نسبت به ویسکانسین و میشیگان احساس خوبی دارد” و پیش بینی پیروزی در پنسیلوانیا ، میدان نبرد مرکزی که به دلیل آهسته شمارش آرا مشهور است.

وی گفت: “ما معتقدیم كه در مسیر پیروزی در این انتخابات هستیم.”

پیروزی های ترامپ در فلوریدا ، اوهایو و تگزاس راهی جدید برای وی ایجاد نکرد تا آنجا که می توانست میانبرهای جدیدی را ببندد که بایدن می توانست در روز انتخابات ادعای پیروزی کند. رئیس جمهور در اظهاراتی که اوایل روز چهارشنبه از کاخ سفید ابراز داشت ، مصمم بود که جورجیا ، کارولینای شمالی ، میشیگان ، ویسکانسین و پنسیلوانیا را نگه دارد – همه ایالت هایی که درصد قابل توجهی از آرا برای شمارش باقی مانده است.

مقاله پیشنهادی  گجرات: حرکت وسایل نقلیه سنگین در شهر احمدآباد محدود شده است

وی گفت: “ما برای پیروزی به همه آنها احتیاج نداریم”.

آخرین فرصت او برای تلنگر نوادا است ، که انتظار می رفت یک مسابقه فشرده باشد ، اما به طور کلی بایدن را دوست دارد.

در غیر این صورت ، مسیر ترامپ برای پیروزی در دوره دوم به درگیری در ایالات نبرد دریاچه های بزرگ که در سال 2016 برنده شد و حفظ جورجیا بستگی دارد.

الکس کانانت ، استراتژیست جمهوری خواه که از مبارزان سناتور مبارزات مارکو روبیو است ، گفت: “مسیر ترامپ دقیقاً همان مسیر سال 2016 است.” وی گفت: “او باید در برخی از ایالت های آبی سنتی بیش از حد عمل کند. ترامپ وقتی رأی دهندگان که دموکرات ها را مسلم می دانند دیگر به طور قابل اعتماد به دموکرات ها رأی نمی دهند پیروز می شود.

در ویسکانسین ، بایدن خیلی جلوتر از حواشی سال 2016 هیلاری کلینتون در ووکشا ، حومه میلواکی ، و شهرستان دان ، محل شهر لیبرال مدیسون بود. به نظر می رسید میزان مشارکت در میلواکی کمتر از سال 2016 باشد ، با توجه به گرایش شدید دموکراتیک در این شهر ، یک احتمال آزار دهنده برای بایدن.

با این وجود ، دموکرات ها اطمینان داشتند که رای نهایی به نفع بایدن خواهد بود.

ساچین شاهد ، استراتژیست دموکرات در میلواکی ، گفت: “من فکر می کنم اگر به آنچه شمرده شده و چه شمرده نشده نگاه کنید ، بایدن مطمئناً پیروز ویسکانسین خواهد بود.”

و سپس نبراسکا ، یکی از دو ایالت ، به همراه ماین وجود دارد که آرای انتخاباتی خود را بر اساس منطقه کنگره تقسیم می کند. بایدن منطقه 2 کنگره این ایالت را که شامل اوماها است ، به دست آورد. رئیس حزب دمکرات نبراسکا ، جین کلیب ، اوایل چهارشنبه اعلام پیروزی کرد.

مقاله پیشنهادی  احمد پاتل ، وفادار به خانواده گاندی ، فرد کنگره بود

وی گفت: “اوماها اکنون جو ماها است.”

از آنجا که بایدن آن رأی انتخاباتی نبراسکا را به دست آورد ، می تواند با پیروزی در آریزونا ، میشیگان و ویسکانسین – بدون در نظر گرفتن نتیجه در پنسیلوانیا – ریاست جمهوری را تأمین کند.