09380325205 admin@dmwebmaster.ir تهران امیرآباد دانشکده فنی دانشگاه تهران

طراحی رابط کاربری

طراحی رابط کاربری برای اپلیکیشن یا وب سایت شما تخصص ماست.

شما با داشتن رابط کاربری مناسب میتوانید درصد بازدید و فروش سایت یا اپلیکیشن خود را بالا ببرید.

پس طراحی رابط کاربری خود را به ما بسپارید.

توصیه میکنیم برای توضیحات بیشتر با ما همراه باشید.

رابط کاربری ui چیست و ui به زبان ساده

شاید شما هم بخواهید بدانید. که رابط کاربری ui چیست. شاید تا کنون کلمه‌ی رابط کاربری ui یا واسط کاربری یا ui را شنیده باشید. شاید از خودتان بپرسید. که اصلا ui چیست؟ Ui مخفف شده‌ی کلمه‌ی user interface میباشد. در واقع ui به زبان ساده واسطه‌ای بین کاربر و مدیر وب سایت میباشد. رابط کاربری ui به تمام المان‌هایی گفته میشود. که برای کاربر از لحظه‌ی ورودش به وب سایت قابل مشاهده و رویت باشند. برای مثال: تمام طراحی‌ها‚ رنگ‌ها‚ دکمه‌ها‚ تصاویر و … را رابط کاربری ui مینامند. رابط کاربری ui فقط مختص وب سایت نیست. بلکه اپلیکیشن‌ها نیز دارای رابط کاربری ui مخصوص میباشند. برای فهمیدن تفاوت رابط کاربری و تجربه کاربری یا تفاوت ui ux نیز با ما همراه باشید.

رابط کاربری ui و ui چیست و ui به زبان ساده

رابط کاربری چطور به وجود آمد؟

شاید شما هم از خودتان بپرسید. که ایده‌ی رابط کاربری برای اولین بار چه موقع و چگونه به وجود آمده است؟ پس احتمالا این نوشته برای شما جذاب باشد.

وقتی برای بار نخست سر و کله‌ی ابزارهای غول پیکری به نام کامپیوتر پیدا شد. هیچ چیز جالبی در صفحات آن وجود نداشت. یعنی به عبارتی از لحاظ گرافیکی بسیار بسیار ناچیز و ضعیف بودند. و اغلب دستورات به صورت خط فرمان اجرا میشدند. در آن هنگام کاربران که تعداد کمی بودند. خواستار چیزی بودند که تعامل بین آنها و کامپیوترها را بهتر کند.

نحوه ی بوجود امدن رابط کاربری ui و طراحی رابط کاربری

چیزی که موارد و موانع اضافه را از میان بردارد. و بدون آموزش های سخت و پیچیده بتواند. راحتی و زیبایی و سهولت را به آنها هدیه ببخشد.

این نقطه دقیقا همان جایی بود. که طراحان گرافیکی به جامعه‌ی طراحان کامپیوتری پیوستند. و حاصل همکاری بین آنها چیزی شد که امروزه آن را رابط کاربری مینامند. که از قضا دنیا و حوزه و طراحان خاص خود را دارد. 

اهمیت رابط کاربری ui

اگر رابط کاربری نبود!

همه‌ی ما خوب میدانیم. که دنیا پر از وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های متنوع و گوناگون است. اما اگر این وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها رابط کاربری نداشتند. قبرستانی زشت و بی روح و ساکن بودند. که نه تنها برای کاربر جذابیت نداشتند. بلکه حتی باعث دفع کاربران هم میشدند. و در نتیجه برای صاحبان وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها هم هیچ سودی نداشتند.

دلیل وجود رابط کاربری!

 در واقع رابط کاربری تمام زیبایی‌های یک وب‌ سایت را فراهم میکند. و البته زیبایی های اپلیکیشن. تا برای کاربران جذاب باشند. و برای صاحبان وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها هم پر سود باشند.

رابط کاربری یک پوسته‌ی ظاهری و بیرونی است. که با تمام رنگ‌ها و دکمه‌ها و طراحی‌های کاربر پسند. در مقابل چشمان کاربران جلوه‌گری و جلب توجه میکند. البته ناگفته نماند. که رابط کاربری زیبا بدون تجربه‌ی کاربری مناسب و توسعه یافته. فاقد ارزش میباشد. یعنی وب سایت شما علاوه بر زیبایی باید کارایی هم داشته باشد.

 

اهمیت رابط کاربری ui و دلیل پیداش رابط کاربری و طراحی رابط کاربری

نکاتی مهم و اجتناب ناپذیر در طراحی رابط کاربری

همواره این نکته را به خاطر داشته باشید. که کاربرانی که وب سایت یا اپلیکیشن شما را برای رفع نیاز خود انتخاب کرده‌اند. باید بتوانند همان جا چیزی را که به دنبالش بودند پیدا کنند. هیچ کاربری حوصله‌ی پیچیدگی‌ها را ندارد. پس باید بتوانید نیاز آنها را در راحت‌ترین و سریع‌ترین حالت ممکن برطرف کنید.

شما قبل از هر چیزی باید بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند. و دقیقا به دنبال چه چیزی میگردند. اگر پاسخ این سوال را پیدا کنید. با کمی همدلی میتوانید رضایت کاربران خود را جلب کنید. و جلب رضایت کاربران برای شما یعنی موفقیت!

شما میتوانید سایت رقیبان خود را بررسی کنید. و با کمی جستجو در آنجا و همچنین با خواندن نظرات کاربران درباره‌ی وب سایت یا اپلیکیشن آنها به خوبی میتوانید نقاط ضعف و قدرت رقیبان خود را بفهمید. و از این امر برای بهبود کیفیت و کارایی کار وب سایت یا اپلیکیشن خودتان استفاده کنید.

گاهی در برخی بخش‌های وب سایت یا اپلیکیشن شما ممکن است اختلالاتی رخ بدهد. و پیغام‌هایی مبتنی بر پیغام‌های خطا برای کاربران ظاهر شود. شما باید بتوانید این پیغام‌های خطا را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید. و کاربران را به خوبی راهنمایی کرده و به بخش‌های مرتبط هدایت کنید.

همه‌ی وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها بی شک دارای المان‌هایی هستند. که برای استفاده‌ی کاربران طراحی شده‌اند. رابط کاربری خوب رابطی است. که بتواند این المان‌ها را در زیباترین‚ راحت‌ترین و البته کاربردی‌ترین شکل ممکن در دسترس کاربران قرار دهد. تا کاربران در وب سایت زمان کمتری را صرف گشتن به دنبال عناصر و اجزای سایت کنند.

ابزارهای مهم در طراحی رابط کاربری را بشناسید

یک ابزار نسبتا رایج و معروف است. و کاربرد آن تخصصی‌تر کردن طراحی‌های رابط کاربری و تجربه کاربری برای طراحان این زمینه است.

یکی از قابلیت‌های مهم آن اپلود راحت و بدون تبدیل فرمت فایل‌های لایه باز درون این برنامه است.

از بهترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های موبایل برای طراحان رابط کاربری و تجربه کاربری محسوب میشود. که کارایی مشابه قبلی دارد اما راحت‌تر و سریع‌تر.

ابزاری محبوب و قدرتمند در بین طراحان رابط کاربری و تجربه کاربری محسوب می شود.

از دیگر ابزارهای محبوب که به طراحان این اجازه را میدهد. که طراحی‌های خود را در دیوایس‌های مختلف به مرحله‌ی تست و اجرا برسانند.

یک افزونه  و اپلیکیشن تحت وب. که به طراحان این امکان را میدهد که ایده‌های خود را اجرا کنند.

به کمک آن میتوانید ایده‌ها و طرح‌هایتان را پیاده سازی کنید.

از مزیت‌های مهم این نرم افزار سرعت بسیار بسیار بالاست. که طراحان رابط کاربری و تجربه کاربری اپلیکیشن  و وب سایت را با سرعت بالا در آن طراحی میکنند.

تفاوت رابط کاربری و تجربه کاربری

تفاوت ui ux و تفاوت UI UX و تفاوت رابط کاربری و تجربه کاربری و تفاوت رابط کاربر و تجربه کاربر و طراحی رابط کاربری

پیش‌تر درباره‌ی رابط کاربری توضیحاتی دادیم. و به این مساله اشاره کردیم که اگرچه رابط کاربری‚ وب سایت یا اپلیکیشن شما را زیبا کرده. و کاربر پسند میکند. اما رابط کاربری و تجربه کاربری هر دو به یک اندازه حائز اهمیت هستند. در واقع رابط کاربری و تجربه کاربری دو مساله‌ی از هم جدا ولی به هم مرتبط هستند. شما برای داشتن یک وب سایت پر بازدید چه باید بکنید؟ برای یک اپلیکیشن موفق چطور؟ باید به هر دوی رابط کاربری و تجربه کاربری توجه داشته باشید. اکنون کمی درباره‌ی تفاوت این دو میگوییم:

رابط کاربری همان چیزیست که کاربر از لحظه‌ی ورود به سایت با آن درگیر شده. و ارتباط برقرار میکند. یعنی همان مساله‌ای که باعث جذب یا دفع اولیه‌ی کاربران به سایت شما میشود. نحوه‌ی رنگ بندی‌ها و زیبایی المان‌ها و … . اما تجربه کاربری چیزیست که کاربر برای آن وارد سایت شما شده است. پس متوجه میشویم. یک سایت یا اپلیکیشن حتی با جذابیت بسیار بالا اگر نتواند نیازهای کاربرانش را برطرف کند. و به آنها همان چیزی را بدهد که میخواهند ذره ای اهمیت ندارد.

ما چه میکنیم؟

طراحی یو آی سایت

این تخصص ماست.

ما مناسب ترین رابط کاربری را برای وب سایت شما طراحی میکنیم.

سفارش خدمات طراحی رابط کاربری و سفارش خدمات ui ux و سفارش یو آی و طراحی یو آی سایت
سفارش خدمات طراحی رابط کاربری و سفارش خدمات ui ux و سفارش یو آی و طراحی رابط کاربری اپلیکیشن

طراحی رابط کاربری اپلیکیشن

این تخصص ماست.

ما مناسب ترین

ما در چند مرحله و در کمترین زمان ممکن مناسب‌ترین رابط کاربری را برای شما طراحی میکنیم

 • مذاکره و پرسش و پاسخ: در مرحله ی اول لازم است تیم ما و مدیر وب سایت با هم مذاکره کنند. در این مذاکره شما تمام نظرات و نیازهای خود را مطرح میکنید. و ما سوالاتی از شما درباره‌ی نحوه‌ی کسب و کار و سایر مسائل میپرسیم.
 • انالیز و بررسی: در این مرحله ما وب سایت یا اپ شما را بررسی میکنیم. و تمام انچه که برای بهبود کیفیت وب سایت یا اپ شما و جذب مشتری‌ها و کاربران بیشتر لازم است را از این آنالیز و بررسی استخراج میکنیم.
 • طراحی اولیه : در این مرحله با توجه به صحبت‌های شما و نیازهای وب سایت و یا اپلیکیشن شما و با کمک متخصصین خلاق تیم حرفه‌ای ما یک طرح کلی و اولیه برای شما آماده و اجرا میشود.
 • تست و آزمایش: حال باید طراحی اولیه را مورد آزمایش قرار دهیم. تا ببینیم سایت چقدر زیبا و البته کار آمد میباشد. ما در این مرحله تمامی نواقص و عیوب را پیدا کرده و بر طرف میکنیم.
 • طراحی نهایی: بعد از اینکه مرحله‌ی تست و آزمایش به پایان رسید و هر آنچه که لازم بود به طراحی اضافه و کم شد. به مرحله‌ی طراحی نهایی میرسیم. در این مرحله کار طراحی به طور صد در صد به اتمام می رسد.
 • تحویل: حال وقت آن رسیده است که وب سایت زیبا و البته کار آمد خود را از ما تحویل بگیرید. و شاهد هجوم تعداد بسیار زیادی از کاربران به وب سایت زیبا و کاربر پسند خود باشید.

پرسش های متداول

تیم ما از متخصصین حرفه‌ای رابط کاربری در تهران تشکیل شده‌است .و سفارش یو آی شما را به بهترین شکل ممکن به اجرا میرساند. ما با توجه به نوع سایت و نوع نیاز کاربران شما مناسب ترین رابط کاربری را برای شما طراحی میکنیم. شما با در خواست UI از ما و سفارش دادن رابط کاربری تان به ما: 

 • مشاوره
 •  طراحی بی عیب و نقص
 • خاص بودن
 • امنیت بالا
 • سرعت بالا
 • پشتیبانی

را تجربه خواهید کرد. 

به راحتی! شما پس از ثبت سفارش اولیه‌ی خود میتوانید از مشاوره‌ی رایگان تیم ما استفاده کنید. و در صورتی که به توافق رسیدید سفارش خود را ثبت نهایی کنید.

بله‚ البته!

تیم ما تشکیل شده از طراحان حرفه‌ای رابط کاربری در تهران است. و به این امر واقف هستند که کاربران شما ممکن است از هر گروهی و با هر نوع وسیله‌ای اعم از موبایل‚ تبلت و دسکتاپ وارد وب سایت یا اپلیکیشن شما شوند. در نتیجه رابط کاربری طراحی شده توسط تیم ما هر سه نسخه‌ی موبایل‚ تبلت و دسکتاپ را پشتیبانی میکند. علاوه بر این‌ها با توجه به اینکه صفحات AMP نیز امروزه رایج و محبوب شده‌اند در صورت تمایل شما مشتریان محترم نسخه‌ی AMP  نیز برای شما طراحی خواهد شد. که البته هزینه‌ی آن کمی متفاوت خواهد بود.

طراح رابط کاربری به کسی میگویند که با دانش و مهارت خاص خود علاوه بر زیبایی‚ راحتی و کارایی را به سایت یا اپلیکیشن شما هدیه میدهد.

طراح رابط کاربری همواره در تلاش است تا هر آنچه که کاربران سایت شما نیاز دارند را در ساده‌ترین و در عین حال زیباترین حالت ممکن در مقابل چشمان کاربران قراردهد. و انهارا مجذوب سایت یا اپلیکیشن شما کند.

اگرچه طراحان رابط کاربری باید به گرافیک و نرم افزارهای گرافیکی مسلط باشند. اما این کافی نیست. آنها برای تعامل بهتر با برنامه نویسان و طراحان سایت باید علم برنامه نویسی هم بدانند از طرفی تسلط به نرم افزارهای مربوط به رابط کاربری نیز از دیگر مهارت‌های غیر قابل انکار طراحان UI میباشد.

کار بسیار راحتی است. کافی است که با شماره تلفن‌های داده شده در انتهای صفحه تماس بگیرید یا پیامک ارسال کنید.

سفارش طراحی ui

سفارش طراحی ui و سفارش طراحی UI و سفارش خدمات طراحی ui ux و سفارش خدمات طراحی رابط کاربری و سفارش یو آی

با همه‌ی توضیحات بالا اگر شما هم تمایل دارید سایت یا اپلیکیشن پر بازدید و یا پر فروشی داشته باشید. اگر فکر میکنید رابط کاربری موجودتان نیاز به آپدیت شدن و به روزتر شدن دارد. عجله کنید و سفارش طراحی ui خود را به ما بسپارید.

همین حالا با ما تماس بگیرید 09107603363

امتیاز صفحه
5/5