09380325205 admin@dmwebmaster.ir تهران امیرآباد دانشکده فنی دانشگاه تهران

اینفوگرافیک در ایلاستریتور

اینفوگرافیک با ایلوستریتور
اینفوگرافیک

اینفوگرافیک چیست ؟

شاید خیلی از ما بدونیم اینفوگرافیک ها (داده نما) چی هستن و کاربرد اونها چیه، چون توی دنیای امروز دونستن اینکه چطوری مطالب سخت و پیچیده رو سریع رو راحت به مخاطبمون منتقل کنیم و اونها رو به خودمون جذب و وفادار کنیم فقط یه انتخاب نیست بلکه برای پیشرفت در کسب و کار یه اجباره.

اما برای کسایی که نمیدونن اینفوگرافیک چیه :

اینفوگرافیک ها یا همون “اطلاع نگاشت ها” (لغت استفاده شده در ادبیات فارسی) در انتقال پیام ها بسیار کاربردین، چون آدمایی که حوصله خوندن مطالب رو ندارن ،مشتاق میکنه تو زمان کمتر و با یه محتوای جالب و جذاب، قضیه رو سریع متوجه بشن، دلیل دیگه ش اینه که حافظه و مغز آدمها، تصویر رو بهتر یادش می مونه.

در واقع شاید این جمله رو بارها شنیده باشید که ” ارزش یک تصویر بیش از هزار کلمه است”. تجربه ثابت کرده شانس اینکه اینفوگرافیک شما در فضاهای اجتماعی به اشتراک گذاشته شن و به اصطلاح تبدیل به یک محتوای ویروسی(محتوایی که به سرعت دست به دست بچرخه و معروف بشه ) شن خیلی بیشتر از سایر محتواهای دیگه هستش.و هم چنین استفاده از اینفوگرافیک ها در کسب و کارتون شمارو یک شخص یا تیم حرفه ای نشون میده.

آمار ها نشون میده که مغز انسان اطلاعات تصویری رو 6000 بار سریع تر از اطلاعات متنی پردازش میکند و 90 درصد از اصلاعاتی که شخص دریافت میکنه بصورت بصری و تصویری در ذهن باقی میمونه.پس ما باید سعی کنیم تا جایی که میتونیم از اینفوگرافیک های جذاب و اصولی برای رشد و پیشرفت کسب و کارمون استفاده کنیم.

به بیان ساده‌تر، اینفوگرافیک‌ها به کمک ابزار های بینایی مثل گراف ها،نمودار ها، تصویر و… داده‌ها و اطلاعات پیچیده رو به‌گونه‌ای نشون میدن که پیام به شیوه‌ای سریع و قابل‌فهم به مخاطب منتقل میشه.

ایفوگرافیک در آموزش ایلاستریتور

اینفوگرافیک در ایلاستریتور

در این مطلب سعی میشه به شما توضیح بدیم که با آموزش ایلاستریتور (ایلوستریتور) می تونین خیلی راحت اینفوگرافیک اختصاصی خودتون رو تصویرسازی و آماده کنید. بسیاری از گرافیست ها معتقدند که ایلاستریتور (ایلوستریتور) بهترین و کاربردی ترین نرم افزار طراحی اینفوگرافیک هستش.

شما برای ساختن اینفوگرافیک با استفاده از ایلاستریتور (ایلوستریتور) باید یه سری حداقل کارکردها رو بدونین. مثل: چطوری نمودار مناسب رو انتخاب کنیم، یه ستون گرد و یک طرح ستونی چطوری ساخته میشه، خروجی گرفتن از نرم‌افزار ایلاستریتور (ایلوستریتور) و چاپ پوستر نهایی، تعریف مقادیر موجود در نمودار، چطوری آیکون های ساده و تم دار بسازیم، اینفوگرافیک بهتره که روایت گر یه داستان باشه، پس باید روایت داستانی با استفاده از داده رو هم یاد بگیریم.
شما می تونین انواع گراف ها و نمودارها رو با نرم افزار ایلاستریتور (ایلوستریتور) بسازین.گراف جغرافیایی، گراف دایره ای (به شدت برای مقایسه بین داده های مختلف پیشنهاد میشه) ، گراف های افقی، گراف های میله ای، گراف های راداری و … .
حالا چطوری شروع کنیم؟ اولا که زیاد خودتون رو درگیر ابزار های پیچیده ایلاستریتور (ایلوستریتور) نکنین و با همون ابزارهای ساده شروع کنین. فونت های خوانا و ساده رو انتخاب کنین و فواصل بین نوشته ها و بیشتر خوانا بودن رو رعایت کنین.