09380325205 admin@dmwebmaster.ir تهران امیرآباد دانشکده فنی دانشگاه تهران
آموزش طراحی سایت یا آموزش مدیریت سایت

رقابتی جنجالی بین آموزش طراحی سایت و مدیریت سایت!!؟؟؟

شب گذشته مقایسه‌ای بی‌سابقه بین دو تیم مدیریت سایت و طراحی سایت رخ داد! که در نتیجه آن شاهد پیروزی 10 بر صفر تیم نوپای مدیریت سایت بودیم! نتیجه به قدری دور از انتظار و غیرقابل باور بود که تمامی کارشناسان و تحلیل‌گران این حوزه را به تعجب واداشت! پیش از مشخص شدن نتایج تمام پیش‌بینی‌ها به نفع تیم قدر و با سابقه آموزش طراحی سایت بود; اما تیم تازه کار آموزش مدیریت سایت در کمال حیرت و ناباوری همگان از رقیب کهنه‌کار خود پیشی گرفت! و با برتری 10 بر هیچ حجت را بر همگان تمام کرد!!!

پس از بازی کارشناسان به تحلیل این رویداد بی‌سابقه پرداختند; ما گزیده‌ای از این تحلیل‌ها را گرداوری کرده‌ایم و با هم در زیر به بررسی علل این برتری شگفت‌انگیز خواهیم پرداخت.

طراحی سایت یا مدیریت سایت

آموزش طراحی سایت تیمیست که سال‌ها توجه عده زیادی را به خود جلب کرده و مخاطبین خود را به خوبی پیدا کرده است! در حقیقت کمتر کسیست که به اهمیت و پیشرفت روزافزون این حرفه واقف نباشد; همینطور نیاز اغلب کسب و کارها به طراحی سایت بر هیچکس پوشیده نیست! بنابراین قدرت و اهمیت این تیم غیرقابل انکار است! با این حال این حرفه به سادگی نتیجه را به مدیریت وبسایت واگذار کرد! کمی با هم به تحلیل و بررسی فضای کسب و کار دیجیتال و مدیریت وبسایت و دلایل پیشرفت آن می‌پردازیم تا به دلیل این شکست سهمگین پی ببریم… .

در دنیای امروز سرعت، راحتی و زمان اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده‌اند; بنابراین همه چیز به سرعت به سمت دیجیتال شدن پیش می‌روند! این روند کسب و کارها را نیز دستخوش تغییرات زیادی کرده; که باید در راس آن‌ها به اهمیت حضور در دنیای دیجیتال و طراحی سایت اشاره کرد! هر کسب و کاری برای موفقیت نیاز به معرفی و دیده شدن محصولات و خدمات خود دارد; همینطور لازم دارد تا در رقابت با سایرین عملکرد خوبی داشته باشد! که در دنیای امروز این امر تنها با حضور موثر در فضای مجاز و دنیای دیجیتال به خوبی میسر می‌شود! بنابراین حالا که مشخص شد وجود سایت جزئی جدایی‌ناپذیر! برای هر کسب و کاری است به بررسی طراحی سایت می‌پردازیم و گریزی به مقوله مدیریت آن می‌زنیم.

آموزش طراحی سایت یا آموزش مدیریت سایت ؟؟؟

طراحی سایت حرفه‌ایست که سال‌ها با توجه به نیاز گسترش زیادی یافته و بازار آموزش طراحی سایت مدت‌هاست داغ است; اما مدیریت آن در مقایسه با آن تخصص کمتری لازم دارد، یادگیری آن ساده‌تر و در عین حال کارآمدتر است! پس اصلاً جای تعجبی وجود ندارد که آموزش مدیریت وبسایت نظرات بیشتری را به خود جلب کند!

اما دلیل این ادعا چیست؟

آموزش مدیریت سایت انتخاب برتر
آموزش مدیریت سایت انتخاب برتر

در وهله اول طراحی سایت نیاز به دانش برنامه‌نویسی به زبان‌های مختلف و همینطور دانش زیبایی شناختی در انجام کارهای UX (User experience) – همان تجربه کاربری یا به اصطلاح عامیانه همان زیبایی سایت – دارد! پس آموزش طراحی سایت نیاز به صرف زمان زیاد و کسب دانش بالایی دارد! اما برای مدیریت وبسایت نیاز به کسب تخصص در زمینه برنامه‌نویسی نیست که درنتیجه یادگیری آن زمان بسیار کمتری خواهد برد! پس به مهم‌ترین امتیازی که آموزش مدیریت سایت نسبت به رقیب خود یعنی طراحی سایت داراست، پی بردیم.

مسئله دیگری که این برتری را ایجاد می‌کند فضای پیشرفت و دیده شدن در حرفه طراحی سایت نسبت به رقیب نوپای خود است! بدیهیست که هرچقدر سابقه و قدمت کاری بیشتر باشد، فضای کار اشباع‌تری داشته و پیشرفت و دیده شدن در آن فضا سخت‌تر خواهد بود.

مورد دیگری که لازم است به آن اشاره شود بحث مقدار درآمد و بازه آن است; اینکه درآمد دائم داشته باشید و یا مقطعی و پروژه‌ای به درآمد برسید مسئله مهمیست که برای عده زیادی الویت با داشتن درآمد دائم و اطمینان خاطر ناشی از آن است. در طراحی سایت شما به صورت پروژه­ای درآمد زایی می­کنید.

البته موارد دیگری نیز به این برتری کمک می‌کنند اما ما در اینجا به بررسی سه مورد از آن‌ها بسنده می‌کنیم و در عوض به طور جامع آموزش مدیریت سایت را در اختیار شما قرار می‌دهیم.