covid: هند ممکن است برنامه واکسیناسیون کووید خود را تغییر ندهد: رسمی

افراد آگاه به ET گفتند، حتی در شرایطی که برخی کشورها به سمت واکسن‌های دو ظرفیتی کووید-19 روی می‌آورند که هم با ویروس اصلی کووید و هم نوع جدیدتر Omicron مقابله می‌کند، هند به دنبال تغییر استراتژی واکسیناسیون خود نیست.

یک مقام ارشد که خواست نامش فاش نشود، گفت: “ما با استراتژی فعلی به خوبی عمل می کنیم و از این رو نیازی به ایجاد تغییراتی در برنامه واکسیناسیون نیست، که در حال حاضر برای جمعیت ما در اینجا به خوبی کار می کند.”

بریتانیا اولین کشوری بود که واکسیناسیون دوگانه را که برای هر دو سویه هدف قرار می‌گیرد، تأیید کرد. توسعه دهندگان واکسن مشغول توسعه واکسنی بوده اند که هر دو سویه را هدف قرار می دهد تا به عنوان بخشی از دوزهای تقویت کننده ارائه شود.

در اوایل این هفته، کمیته واکسن مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) تقویت کننده mRNA دو ظرفیتی را برای افراد 65 سال و بالاتر توصیه کرد. تقویت کننده دو ظرفیتی اکنون به تنها واکسن mRNA کووید-19 موجود در ایالات متحده تبدیل شده است و جایگزین واکسن های اصلی شده است که فقط ویروس SARS-CoV-2 را هدف قرار می دهد و برای واکسینه کردن افراد با سری اولیه واکسن ها استفاده می شود.

در هند Biological E در حال انجام آزمایشات بالینی است. بر اساس گزارش قبلی توسط ET، سازنده واکسن مستقر در حیدرآباد به دنبال مجوز تنظیم کننده دارو برای شروع آزمایشات بالینی برای واکسن دو ظرفیتی کووید-19 خود بود که ادعا می کرد می تواند علاوه بر SARS اصلی، محافظت در برابر Omicron و انواع فرعی آن نیز ارائه دهد. -نوع CoV-2.

انوراگ گفت: “در داده های غربی، آنها برای کاهش عفونت های Omicron مفید هستند، با اثربخشی بالاتر از واکسن های اجدادی، اما از آنجایی که بیشتر هندی ها قبلاً توسط دلتا و سپس Omicron آلوده شده اند، مزایای سلامت عمومی عمومی در مقایسه با هزینه های مختلف ناچیز است.” آگراوال، رئیس سابق کنسرسیوم آزمایشگاهی اینساکوگ و رئیس گروه مشاوره فنی سازمان بهداشت جهانی در مورد تکامل ویروس.

او گفت که تصمیمات در سطح فردی را می توان بر اساس سطح خطر و اینکه آیا آنها قادر به جلوگیری از عفونت طبیعی بوده اند یا خیر.

هند ممکن است برنامه واکسیناسیون کووید را تغییر ندهد

شهید جمیل، ویروس شناس از دانشگاه آکسفورد، گفت که داده های کمی وجود دارد که نشان دهد واکسن های دو ظرفیتی بهتر عمل می کنند.

او گفت: “شاید در پیشگیری از عفونت کمی بهتر باشد. اما روشی که انواع آن در حال ظهور است، نه برای مدت طولانی. واکسن های فعلی به خوبی از بیماری های جدی و مرگ و میر جلوگیری می کنند.”

یک مقام دولتی افزود حتی اگر تنظیم کننده دارو واکسن های جدید را تایید کند، بعید است که در برنامه واکسیناسیون معرفی شوند. وی افزود: این بیماری به یک حالت آندمیک تبدیل شده است و اکثر افراد به نوع خفیف مبتلا هستند، بنابراین نیازی به گنجاندن واکسن های جدید در برنامه واکسیناسیون نیست.