وضعیت COVID دهلی: مسئولان برای اطمینان از هنجارهای انزوا در خانه دقیقاً دنبال می شوند

دهلی نو: در میان افزایش موارد ویروس کرونا در پایتخت ملی ، دولت دهلی تیم های بهداشتی منطقه را به بازدید از بیماران تحت انزوای منزل راهنمایی کرده است تا اطمینان حاصل کند که آنها از تمام هنجارها پیروی می کنند ، در حالی که ظرفیت آزمایش RT-PCR به بیش از 37000 آزمایش افزایش یافته است یک روز.

در 5 روز گذشته 411 تخت ICU در بیمارستانهایی که توسط دولت دهلی و مرکز اداره می شوند اضافه شده است ، اقدامی که در پس زمینه توزیع AAP صورت می گیرد و از رزرو 80 درصد تخت های ICU در بیمارستانهای خصوصی شهر برای بیماران COVID-19.

یک مقام رسمی گفت: “چندین بیمارستان خصوصی همچنین تخت های ICU بیشتری را به آنها اضافه کرده اند که به آنها گفته شد 80 درصد آنها را برای بیماران COVID-19 رزرو کنند.”

یک روز پس از افزایش مجازات برای تخلفات مختلف ، پلیس دهلی روز شنبه جریمه 2،000 روپیه ای برای بیش از 1،300 نفر تا ساعت 4 بعد از ظهر در شهر را اعمال کرد.

پایتخت ملی از 28 اکتبر ، هنگامی که بار پرونده روزانه برای اولین بار 5000 دلار را نقض کرد و بالاترین سنبله یک روزه از 8593 مورد را در 11 نوامبر ثبت کرد ، شاهد جهش در ویروس کرونا بود.

مقامات گفتند که دهلی روز شنبه 5879 مورد مبتلا به COVID-19 را به ثبت رسانده و میزان مثبت آن 12.90 درصد است ، در حالی که 111 مورد دیگر منجر به تلفات منجر به کشته شدن افراد به 8270 نفر شده است.

طبق آخرین بولتن صادر شده توسط بخش بهداشت دهلی ، این موارد تازه از 45562 آزمایش انجام شده در روز جمعه شامل 21،845 آزمایش RT-PCR انجام شده است.

سخنگوی وزارت امور داخلی (MHA) روز شنبه گفت که شورای تحقیقات پزشکی هند ظرفیت آزمایشات RT-PCR روزانه در دهلی را به دنبال هدایت آمیت شاه وزیر داخلی اتحادیه به 37200 افزایش داده است.

“ICMR ظرفیت آزمایش RT-PCR را از 27،000 آزمایش در روز به 37200 آزمایش RT-PCR در روز در جهت HMAmitShah افزایش داده است. 30،735 نمونه RT-PCR در 19 نوامبر در دهلی جمع آوری شد در مقایسه با 12،055 نمونه RT-PCR در 15 نوامبر سخنگوی توییت کرد.

دولت دهلی مقامات منطقه را به بازدید از بیماران COVID-19 تحت انزوای منزل و اطمینان از پیروی از قوانین انزوا راهنمایی کرده است.

در یک دستور ، بخش بهداشت گفت که باید به ردیابی تماس دقت کافی شود. باید اطمینان حاصل شود که مخاطبین ردیابی شده تحت آزمایش فوری قرار گرفته و تا زمان آمدن نتیجه آزمایش در انزوای م keptثر نگه داشته می شوند.

در دستور صادر شده در هفته گذشته آمده است: “تجزیه و تحلیل موارد ناشی از مناطق تفریحی ، بازارها ، محل های کار و خدمات مترو مانند باید بلافاصله برای شناسایی خوشه های احتمالی انجام شود و اقدامات فوری مهار باید آغاز شود.”

اظهار داشت که تمام موارد منفی علامت دار تست های سریع آنتی ژن باید با آزمایش های پیگیری RT-PCR ، که استاندارد طلایی برای آزمایش COVID-19 در نظر گرفته می شوند ، مجدداً آزمایش شوند.

در این دستورالعمل آمده است: “بیماران تحت انزوای منزل باید به طور منظم توسط تیم های بهداشتی ارزیابی و ویزیت فیزیکی شوند تا از رعایت مناسب استانداردهای انزوا اطمینان حاصل شود.”

مواردی وجود داشته است که بیماران ویروسی کرونا تحت انزوای خانگی مشاهده می کنند که از هنجارها پیروی نمی کنند.

طبق این دستور ، مقامات منطقه باید منابع انسانی بیشتری مانند داوطلبان دفاع مدنی و بازرسان بهداشت شهری را شناسایی و برای اعمال رفتار مناسب COVID آنها را مستقر کنند.

دولت دهلی روز جمعه با صدور اطلاعیه ای گفت: تف و مصرف دخانیات در اماکن عمومی ، نقض قوانین قرنطینه COVID-19 ، ماسک نزدن و عدم حفظ فاصله اجتماعی موجب جریمه 2000 روپیه ای می شود.

طبق اطلاعات رسمی به اشتراک گذاشته شده توسط پلیس ، از هزار و 358 چالش صادر شده در روز شنبه ، 1306 مورد به دلیل عدم استفاده از نقاب ماسک ، یک مورد برای تف و 51 مورد برای کسانی که هنجارهای فاصله اجتماعی را نقض کرده اند ، بوده است.

در مقایسه با جمعه ، تعداد چالاهای صادر شده در روز شنبه کاهش یافته است. در مجموع 2،507 چال در روز جمعه به دلیل تخلفات مختلف تحت دستورالعمل های COVID-19 صادر شد.

آنیل میتال ، متخصص اضافی (پلیس دهلی) گفت: “ما اعلان دریافت کردیم و طبق دستورالعمل های جدید صدور مجالس را شروع کردیم.”

در همین حال ، وزیر بهداشت اتحادیه ، هارد وردان اردوی اهدای خون را در این شهر افتتاح کرد و گفت که اهدای خون یک فضیلت بزرگ است که دارای مزایای سلامتی نیز می باشد.

وردان از BJP دهلی و شاخه جوانان آن بخاطر آمدن 500 واحد خون در زمانی که اهدا معمول به دلیل همه گیری COVID-19 فروکش کرده است ، تشکر کرد.

این اردو در مقر انجمن صلیب سرخ هند برگزار شد.

وی گفت: “اهدای خون داوطلبانه یک فضیلت بزرگ است زیرا زندگی را نجات می دهد. همچنین خطر بیماری های قلبی و فشار خون را کاهش می دهد.”

پایتخت ملی در طول روز 6608 مورد جدید COVID-19 را ثبت کرد و تعداد آلودگی را در روز جمعه به بیش از 5.17 لک رساند ، در حالی که 118 کشته بیشتر در همین مدت تعداد کشته ها را به 8159 نفر رساند. میزان مثبت بودن 10.59 درصد بود.