جی پی نادا می گوید: جهان از «مدل حکومتی» نخست وزیر مودی قدردانی می کند

جی پی نادا، رئیس ملی حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) صبح پنجشنبه پس از پایان سفر خود به هند از نارندرا مودی، نخست وزیر هند، استقبال کرد و گفت که جهان از “مدل حکومتی” نخست وزیر مودی قدردانی می کند.

نادا گفت: “جهان از الگوی حکومتی شما قدردانی می کند. جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده از شما امضا خواست، این نشان می دهد که جهان چگونه هند را تحت رهبری شما می بیند.”

او گفت: “نحوه لمس پاهای شما توسط نخست وزیر پاپوآ گینه نو نشان می دهد که شما چقدر در آنجا احترام قائل هستید. مردم هند وقتی می بینند که از نخست وزیر ما اینگونه استقبال می شود احساس غرور می کنند.”

نخست‌وزیر مودی صبح زود پس از پایان سفر سه کشور خود به ژاپن، پاپوآ گینه نو و استرالیا وارد فرودگاه پالام در دهلی شد.

نخست وزیر مودی در بدو ورود به فرودگاه، توسط جی پی نادا، رئیس ملی BJP و اعضای حزب گلدسته شد.

نادا در اوایل صبح پنج‌شنبه به فرودگاه پالم دهلی رسید تا از نخست‌وزیر مودی در بدو ورود به هند پس از پایان سفر خود به سه کشور استقبال کند.

رئیس ملی BJP را میناکشی لخی وزیر امور خارجه، هارش واردهان وزیر سابق اتحادیه، رامش ویدهوری نماینده دهلی، هانس راج هانس و رهبر مخالفان مجلس دهلی رامویر سینگ بیدهوری همراهی می کردند. کارگران و حامیان BJP نیز در خارج از فرودگاه پالم برای استقبال از نخست وزیر مودی تجمع کردند.

کارگران BJP در صحبت با ANI گفتند: “مردم اینجا هستند تا از نخست وزیر مودی استقبال کنند زیرا او باعث افتخار ما و کل ملت شده است.”

نخست وزیر نارندرا مودی اخیراً از همتای استرالیایی خود آنتونی آلبانیز به خاطر مهمان نوازی در سفر سیدنی که “دوستی بین استرالیا و هند را تقویت می کند” تشکر کرد و خاطرنشان کرد که دو رهبر به تلاش برای “دوستی پر جنب و جوش هند و استرالیا” ادامه خواهند داد. که همچنین به نفع خیر جهانی است.

نخست وزیر مودی در سفر سه روزه خود با همتای استرالیایی خود گفتگوهای دوجانبه ای انجام داد و همچنین به یک برنامه تاریخی جامعه پرداخت. او همچنین با چندین رهبر تجاری و استرالیایی های برجسته ملاقات کرد.

Arena بانک قدس در پارک المپیک سیدنی، محل برگزاری رویداد اجتماعی، شاهد هزاران هندی خارج از کشور بود که بسیاری از آنها در یک “Modi Airways” ویژه برای شرکت در آدرس نخست وزیر مودی در استرالیا پرواز کردند.

در این رویداد اجتماعی، نخست‌وزیر استرالیا آلبانیز جذابیت انبوه نخست‌وزیر مودی را با ستاره مشهور راک بروس اسپرینگستین مقایسه کرد که اتفاقاً در بین طرفدارانش به “رئیس” مشهور است.

با پایان یافتن سفر وی به استرالیا، نخست وزیر مودی در توییتی نوشت: «از گفتگوهای سازنده با نخست وزیر @AlboMP تا یک برنامه اجتماعی تاریخی، از ملاقات با رهبران تجاری گرفته تا استرالیایی‌های برجسته از اقشار مختلف زندگی، این سفر مهمی بوده که دوستی را تقویت خواهد کرد. بین استرالیا و هند.”

نخست وزیر مودی در جریان سفر خود به پاپوآ گینه نو، در روز دوشنبه این هفته به همراه جیمز ماراپ، نخست وزیر پاپوآ گینه نو، ریاست سومین اجلاس همکاری جزایر هند و اقیانوس آرام (FIPIC) را برعهده داشت.

دیدار نخست وزیر مودی از بسیاری جهات دارای اهمیت است. از نظر تاریخی، این اولین سفر نخست وزیر هند به این جزیره است و از نظر استراتژیک، پایه و اساس چیزی را که احتمالاً می تواند یکی از مهم ترین مشارکت های دوجانبه هند در زمینه اقیانوس هند و اقیانوس آرام باشد، ایجاد می کند. سفارش.

نخست وزیر مودی اولین نخست وزیر هند است که از پاپوآ گینه نو بازدید می کند. وی پیش از این به ژاپن سفر کرده بود و در اجلاس سران کشورهای پیشرفته G7 شرکت کرد و دیدارهای دوجانبه ای با چندین رهبر جهان داشت. اجلاس چهارگانه نیز در حاشیه اجلاس سران گروه هفت در هیروشیما برگزار شد.