برای چه افرادی سوند دبل جی لازم است؟

به عنوان مثال، در مواردی که نیاز است مجرای ادرار فرد مشاهده و بررسی شود سوند دبل جی الماس کربن از سیستوسکوپ استفاده می شود، گاهی بعضی بیماران دچار سوزش و تکرر ادرار هستند مزمن هستند یا برخی بیماران کاهش فورس و قدرت ادراری و جریان ادراری دارندو پزشک متخصص شک به تنگی مجرا در این بیماران دارد و باید مجرای ادرار بیمار به دقت مورد مشاهده و بررسی قرار گیرد. حالب دوگانه یا دوپلاکسیون حالب، همچنین به عنوان سیستم جمع آوری مضاعف یا کلیه دوبلکس شناخته میشود، شایعترین نقص مادرزادی در مجاری ادراری است. ایا سوند دبل جی بایوتک به حالب اسیب میزند؟ به علت اینکه این وسیله سوند دبل جی الماس کربن دو سر جی مانند دارد به آن دبل جی هم می گویند.

سوند دبل جی قیمت

این سنگ ها با عفونت های سیستم ادراری ارتباط دارند، به این علت به آنها سنگ های عفونی گفته می شود. اما در عین حال انجام سیستسکوپی در مطب نسبت به انجام عمل سیستوسکوپی سوند دبل جی الماس کربن در مراکز درمانی و بیمارستان ها و تحت بیهوشی، برای بیماران ارزان تر می شود و بیمار معطلی و اتلاف وقت در بیمارستان ها و کلینیک ها را نخواهد داشت.همچنین در این دوره زمانی که مردم در تمام دنیا با شیوع ویروس کرونا مواجه هستند نگرانی از نظر انتقال بیماری کرونا را نخواهد داشت چون در محیط مطب فقط خود بیمار و پزشک خواهند بود و برخورد و رابطه ای با سایر افراد نخواهند داشت و فاصله اجتماعی به شکل مطلوب رعایت خواهد شد. بنابراین به بیماران توصیه می شود بررسی از نظر عود تومور را حتما در مطب انجام دهند تا از مزایای آن بهره مند گردند.

ناقص: دوحالب جداگانه به کلیه متصل هستند اما در فاصله کمی از کلیه به هم میپیوندند تا یک مجرای منفرد تشکیل شده و وارد مثانه شود. ۲- از موارد دیگر استفاده سوند حالب – سوند دابل جی می توان به وجود نقص های مادر زادی در دیواره حالب اشاره کرد. از موارد دیگر استفاده سوند حالب – سوند دابل جی می توان به وجود نقص های مادر زادی در دیواره حالب اشاره کرد. حتی سیستوسکوپ هایی بسیار ظریف و کوچک، سوند دبل جی الماس کربن مخصوص اطفال وجود دارد که از مجرای کوچک اطفال رد شده و به راحتی وارد مثانه می شود و به راحتی می توان مجرا و مثانه کودک را به دقت مشاهده و مورد بررسی قرار داد.

اما در حال حاضر با پیشرفت هایی که اتفاق افتاده است سیستوستوسکوپ های جدید بسیار ظریف و کوچک شده اند. علائم و نشانه هایی که در این انسداد رخ می دهد بسته به ناقص یا کامل بودن انسداد، چگونگی شکل گیری آن و آیا این که حالب هر دو کلیه مسدود شده است یا خیر، متفاوت می باشد. در حین عمل سنگ کلیه، از یک سوند حالب به نام دبل جی در بدن فرد بیمار استفاده می کنند که از خروج جریان ادرار به بیرون بدن اطمینان یابند. در صورت تعبیه دبل جی (لوله حالبی که قابل دیدن نیست، 3 تا 6 هفته در بدن می تواند سوند دبل جی الماس کربن باقی بماند و گاهی با نظر پزشک حتی تا 3 ماه) گاهی بیمار دچار تکرر ادرار، سوزش ادرار و خون در ادرار می شود که به مرور زمان با مصرف مایعات بیشتر بهبود می یابد و حتماً بیمار باید برای خروج لوله دبل جی پیگیری نماید.

سوند دبل جی بایوتک

در صورت استفاده طولانی مدت از سوند دابل جی ریسک ابلا به عفونت و خونریزی یا تشکیل سنگ بر روی استنت افزایش می یابد. لذا این ترکیب در ادرار تجمع می یابد. لذا در سنین کودکی بروز می کند و معمولاً سابقه ی خانوادگی نیز دارد. همینطور در بیمارانی که به صورت مزمن سال هاست که سوزش ادرار دارند و تکرر ادرار موجب ناراحتی و آزار آنها می گردد، یا افرادی که دچار بیماری سیستیت بینابینی هستند و بیمارانی که عفونت مکرر مثانه دارند، یا بیمارانی که در سونوگرافی آن ها ادرار باقیمانده زیادی دارند، کاندید جراحی سرپایی سیستوسکوپی می باشند. که حدودا از ۳هفته تا ۶ ماه باید در حالب بماند وسپس طی عمل جراحی سرپایی توسط متخصص ارولوژی خارج می شود.

فروش سوند دبل جی

با سیستوسکوپ فلزی سقف مثانه وپشت گردن مثانه به راحتی قابل رویت نخواهد بود چون سر سیستوسکوپ های فلزی به راحتی خم نمی شود و باید از لنزهای 30 و 70 درجه و انواع مختلف دیگر استفاده شود ولی در سیستوسکوپ فلکسیبل نوک دستگاه به راحتی تا 180 درجه روی خودش می چرخد و کاملا می تواند به سمت عقب نگاه کند و تمام ابعاد و زوایای مثانه بیمار به دقت مشاهده و بررسی می گردد تا اگر تومور، توده یا سنگی وجود داشته باشد به راحتی قابل تشخیص باشد. دارویی به نام پیریدیوم میتواند باعث کاهش درد در بیماران دارای سوند دبل جی شوند.این دارو روزی سه بار مورد استفاده قرار میگیرد.

از آنجایی که این وسیله حالت انعطاف پذیر دارد درد بیمار بسیار کم خواهد بود مانند ورود یک سوند معمولی در مجرا که جنس لاتکس دارد و بیمار را خیلی اذیت نمی کند، با زدن مقداری ژل به دستگاه به راحتی وارد مجرا ومثانه بیمار شده و اصلا نیازی به بیهوشی نخواهد داشت. البته در بیمارانی که به دلیل مشکلات سنگ کلیه مجبور به استفاده از این لوله هستند، میتواند انسداد بعد از URS را کاهش دهد. البته ممکن است در اثر بیماری های تحلیل برنده ی دیگر نیز، که سبب شکسته شدن سریع عضلات می شوند، هم به وجود آید. ۱٫۵ لیتر روزانه (به مقدار کم و دفعات زیاد ) در طول روز برای تسهیل جریان ادرار و از بین رفتن خود به خود قطعات کوچک سنگ.

اندازه سوند دبل جی

به بدن خود اجازه دهید در هفته اول بعد از عمل استراحت کند – به شما مجاز است حداکثر ۵ کیلوگرم را بلند کرده و برای پیاده روی بروید. جریان ادرار از کلیه ها به سمت مثانه است ولی در این عارضه جریان ادرار به صورت عقب گرد است و به سمت کلیه ها بازمیگردد. ۴- سنگ های سیستئینی : این سنگ ها حدود ۱% موارد سنگ کلیه را تشکیل می دهند. همان طور که در ابتدای بحث ذکر شد در قدیم وسایل پیشرفته نبودند و مشکلات زیادی برای بیمار در بر داشت و دردهایی را باید تحمل می کرد. لازم به ذکر است که این عوارض به صورت موقتی بوده و پس از برداشتن لوله دبل جی تمامی این عوارض از بین خواهد رفت.

به طور معمول یک حالب از هر کلیه خارج شده و به مثانه منتهی میشود. برای بیمارانی که به طور مکرر باید سیستوسکوپی انجام دهند مانند بیمارانی که درمان تومور مثانه شده اند و باید هر سه ماه سیستوسکوپی شوند هم از نظر تعداد دفعات زیاد بیهوشی و عوارض داروهای بیهوشی در امان خواهند بود هم از جهت هزینه بسیار ارزانتر و مقرون به صرفه می باشد. با توجه به مطالب بالا فواید سیستوسکوپ فلکسیبل بسیار زیاد است و از لحاظ تکنیکی وقتی با سیستوسکوپ فلکسیبل وارد مثانه می شویم تمام جهات مثانه قابل بررسی است. اهمیت فلکسیبل بودن این وسیله در این است که باعث می شود در شرایطی که قرار است سیستوسکوپی انجام شود نیازی نیست بیمار در پوزیشن لیتوتومی، یعنی پاهای بیمار بالا بیاید ، قرار گیرد.

سوند دبل جی چیست

این سوند از بیرون بدن قابل مشاهده نیست و به بیمار تاکید میشود که برای خروج آن چند هفته بعد مراجعه کند. انسداد حالب ها می تواند باعث تورم و یا آسیب رسیدن به کلیه ها شود. فشارهای مضاعف منجر به آسیب رسیدن به کلیه ها و حالب ها می شود. ترکیبی از سیستو و اسکوپی، اسکوپی یعنی بررسی با دوربین و سیستو هم به معنای مثانه می باشد. ۳- سنگ های اسید اوریکی : این سنگ ها حدود ۴% موارد سنگ کلیه را تشکیل می دهند. داشتن انسداد به دلیل سنگ های ادراری و عدم جریان یافتن ادرار از کلیه به مثانه، انسداد سوند دبل جی الماس کربن به دلیل بدخیمی ها که معمولا بدخیمی های لگنچه باعث این انسداد می شوند، نقص های مادرزادی دیواره حالب که موجب کاهش جریان ادرار می شوند، فیبروز خلف صفاقی که باعث درگیری حالب به صورت کاهش قطر لوله ادرار می شود، هم چنین در مواردی که حجم سنگ داخل کلیه بزرگ باشد (بیش از١٥-١٢ میلیمتر)، تنگی آناتومیک، عوامل انسدادی و یا هر عامل دیگری که مانع خروج کامل خرده سنگ ها باشد، وجود داشته باشد قبل از سنگ شکن برون اندامی (ESWL) از استنت حالبی (DJ) بهره می گیریم.

ایا خارج کردن سوند دبل جی اکتومد نیاز به بیهوشی دارد؟ استفاده از سوند دبل جی پس از ترانس اورترال لیتوتریپسی در بیماران با سنگ حالب: نیاز یا تحمیل هزینه؟ پس معنی لغوی این روش دیدن مثانه با دوربین می باشد. انسداد مجاری ادرار به دلایل متعددی رخ می دهد. برای داشتن مدفوع نرمتر ، بیشتر سبزیجات و گوشت کمتری بخورید – اگر نیازی به فشردن هنگام استفاده از توالت نیست به روند بهبودی داخلی کمک خواهد کرد. بنابراین برای انجام این کار پوزیشن خاصی نیاز نیست و در حالت عادی، به پشت دراز کشیده به راحتی هم در آقایان و هم در خانم ها قابل انجام است. حالب به لوله ای گفته میشود که مسئول انتقال ادرار از کلیه ها به سوی مثانه است.