آموزش ایلاستریتور

آموزش ایلاستریتور برای افرادی که با طراحی های گرافیکی سر و کار دارند، مفید است. به جای استفاده از فایل های بیت مپ برای ذخیره داده های خود، می توانید با استفاده از نرم افزار ایلاستریتور برای ترسیم اشکال از الگوریتم ها استفاده کنید. با آموزش ایلاستریتور می توانید گرافیک های مبتنی بر وکتور طراحی کنید.
به خاطر توانایی های خاص این نرم افزار با گذراندن دوره های آموزش ایلاستریتور می توانید هر نوع فایل گرافیکی از جمله لوگوهای تجاری و انیمیشن های مفهومی، طراحی کنید. همچنین این نرم افزار توانایی صفحه آرایی، طراحی گرافیک های زیبا برای وب سایت ها را داشته و کنترل حروف چینی یا تایپوگرافی را به طور کامل در اختیار کاربر قرار می دهد. 

فواید آموزش ایلاستریتور

با استفاده از این نرم افزار تمامی ابزارهای مورد نیاز برای تبدیل یک عکس ساده به یک لوگوی فوق العاده را در اختیار دارید. از آنجایی که در نرم افزار ایلاستریتور از طراحی بر اساس وکتور است و از پیکسل استفاده نمی شود، گرافیک خلق شده صرفنظر از اندازه آن، کیفیت و ظرافت خود را حفظ خواهد کرد.

یک نمونه پورتره طراحی شده با استفاده از اشکال در دوره های آموزش ایلاستریتور
با آموزش ایلاستریتور یاد می گیرید که چگونه از ابزارهای تایپوگرافی برای طراحی لوگو، پوستر یا قالب وب سایت استفاده کنید. در آموزش ایلاستریتور نحوه افکت دادن به حروف، تغییر شیوه نگاری و طرح آنها را آموزش می بینید.
در نرم افزار ایلاستریتور بازکردن، رندر کردن و ضبط افکت ها سریعتر از هر برنامه دیگری صورت می گیرد. همچنین می توانید به راحتی فایل طراحی شده خود را به فرمت نرم افزار های دیگری مثل فتوشاپ، پریمیر و ایندیزاین ذخیره کنید.
نرم افزار ایلاستریتور برای تنظیم فضای کار انعطاف پذیری زیادی دارد. می توانید این تنظیمات را ذخیره کرده و بعدا نیز از آن استفاده کنید. این فرایندها منجر می شود تا هنگام روی پروژه های مختلف راحت تر کار کنید.
در دوره های آموزش ایلاستریتور به شما گفته می شود که چگونه می توانید یک عمل مشابه را بر روی چند تصاویر به طور همزمان اعمال کنید.
هنگام کار با نرم افزار ایلاستریتور با فایل های پر حجم درگیر نیستید. در مقایسه با برنامه های مشابه، ایلاستریتور فایل های کم حجم تری ایجاد می کند. بنابراین به راحتی می توانید آنها را به اشتراک گذاشته، از طریق ایمیل به دیگران ارسال کنید. علاوه بر این حجم زیادی از توانایی محاسبانی کامپیوتر شما را به خود اختصاص نمی دهد.
این نرم افزار تقریبا بر روی هر کامپیوتری قابل نصب و اجرا است. حتی اگر از کامپیوتر های قدیمی استفاده می کنید، اگر ویندوزتان را به روز رسانی کرده باشید می توانید از این نرم افزار استفاده کنید.
در دوره های آموزش ایلاستریتور نحوه طراحی فایل های قابل چاپ نیز به شما آموزش داده خواهد شد. همچنین با استفاده از این نرم افزار می توان فایل های گرافیکی مخصوص وب سایت نیز طراحی کرد. 

 

 

کسب درآمد سریع با گذراندن دوره های آموزش ایلاستریتور:

اگر دوره های آموزش ایلاستریتور را با موفقیت طی کنید، می توانید سریعا وارد بازار کار شوید. در حال حاظر نیاز شرکت ها و موسسات مختلف به طراح و گرافیست در حال افزایش است. علاوه بر این می توانید با طراحی لوگو، کارت ویزیت، بنر و پوستر توانایی های خود را به چالش کشیده و برای خودتان کار کنید.
یکی از فرصت های شغلی در این زمینه، طراح رابط کاربری است. رابط کاربری به ابزاری گفته می شود که امکان تعامل بین سیستم و کاربر را ایجاد کرده و به آن سرعت می بخشد. زمینه فعالیت یک طراح رابط کاربری اغلب در طراحی وب سایت، برنامه های کامپیوتری و اپلیکیشن های موبایل می باشد.

آموزش ایلاستریتور برای طراحان وب سایت
تصویر سازی یا تصویر گری از شاخه های دیگری است که می توان با طی دوره های آموزش ایلاستریتور در آن مشغول به کار شد. زمینه فعالیت تصویر ساز شامل طراحی جلد کتاب، تبلیغات تجاری، سرگرمی ها و اشکال و فرم های روی لباس و بسته بندی محصولات کارخانجات می باشد.
هنرمند چند رسانه ای یا انیماتور یکی دیگر از رشته هایی است که پس از گذراندن دوره های آموزش ایلاستریتور، می توانید مشغول به کار شوید. معمولا این قبیل هنرمندان در حیطه طراحی تصاویر داستانی فعالیت می کنند. از توانایی های این افراد در بازاریابی و وب سایت های نیز استفاده می شود.
در نهایت خاطر نشان می شویم که برای فعالیت در زمینه های هنری و طراحی باید توانایی های خود را ارتقاع دهید. ساده ترین راه برای یادگیری پروژه محور و عملی، شرکت در دوره های آموزش ایلاستریتور می باشد.

آموزش وید

مزایای آموزش ایلاستریتور

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

سوالات متداول

فتوشاپ «ویرایشگر تصویری» (Raster-Editor) است. به این معنی که تصاویر از پیکسل ها تشکیل شده‌اند اما ایلاستریتور «ویرایشگر برداری» (Vector Editor) است. به این معنی که از فرمول‌های ریاضی برای ایجاد فرم‌ها و شکل‌های مختلف استفاده می‌کند.

رقیب اصلی ایلوستریتور، کورل دراو است که یک جایگزین بسیار عالی و ساده برای ایلوستریتور به حساب می‌آید.

ایلوستریتور غول طراحی لوگو و آرم در صنعت طراحی حرفه ای است

InDesign برای پروژه هایی است که نیازمند طراحی چندین صفحه هستند یا صفحه آرایی هایی که در آن یک زمینه برای چند صفحه بکار می رود.
هدف ایندیزاین دریافت عناصر ساخته شده در Illustrator و Photoshop و قرار دادن آنها در یک محل است.

  1. Illustrator راهی برای تنظیم صفحات بزرگ ندارد.این ابزار زمانی لازم است که اسناد نیاز به الگو داشته باشند
  2. Illustrator شماره گذاری صفحات را به صورت خودکار انجام نمی دهد.

هر چیزی که در ایلاستریتور طراحی می شود می تواند به اندازه سرانگشت تا
اندازه بیلبردهای خیابان تغییر اندازه دهد بدون اینکه ذره ای کیفیتش را از دست بدهد.به همین جهت این نرم افزار بهترین برای چاپ می باشد.

طراحی و خلق تایپوگرافی های جذاب و خلاقانه از ابزار های نرم افزار ایلاستریتور هستند.شما حتی میتوانید در لوگو به راحتی نوشته ای را تایپ کنید.

ساخت آواتار یا همان طراحی چهره به شکل کارتونی از ویژگی های جذاب ایلستریتور می باشد