09380325205 admin@dmwebmaster.ir تهران امیرآباد دانشکده فنی دانشگاه تهران

آموزش ایلاستریتور جامع و کاربردی به زبان ساده(قسمت اول)

در این مقاله به مطالعه نرم افزار illustrator پرداخته شده هست و دو کاربرد آن در زمینه مختلف است. باید گفت که یک نرم افزار گرافیکی است و تمام محاسبات آن بر حسب ریاضیات است و می توان به تولید اشکال و تصاویر وکتور، لوگو و آثار برداری پرداخت.
قلب:
این قسمت به این موضوع می پردازد که چگونه می توان از Adobe Photoshop و Illustrator برای ایجاد انواع تصاویر از یک طراحی ساده سیاه – سفید استفاده کرد ، که می تواند در هر یک از اطلاعات موجود در هدفی که ما به عنوان تصویرگر مجبور به تولید تصویر هستیم ، استفاده شود. آن اطلاعات مهم هستند که فتوشاپ و Illustrator صرفاً ابزاری برای کمک به شما در انجام کار هستند. یادگیری چگونگی استفاده از آنها بر اساس “نیاز به دانستن” باعث می شود که شما از وسعت وسواس جلوگیری نکنید.
ابتدا تصمیم بگیرید که چه کارهایی را باید انجام دهید و سپس بررسی کنید که چگونه می توانند به شما در دستیابی به آن کمک کنند. به عنوان نمونه ما یک ترسیم معمولی از یک مقطع قلب را می خوانیم ، این قسمت سبک های بسیار ساده و پیچیده ای را که با استفاده از ترکیبی از دو برنامه قابل دستیابی است ، پوشش می دهد.
از برخی مهارت های اساسی برای ایجاد یک تصویر ساده اما مؤثر استفاده می شود. نسخه اصلی این رنگی است که مداد رنگی از مداد رنگی مشکیcm )5/10×5/8) است .از آنجا که تصویر بسیار ناچیز است ، در حالت مقیاس خاکستری با dpi 400 اسکن شده است ، حتی اگر dpi 300 برای چاپ کافی باشد. بیشترانعطاف پذیری در مورد هدف نهایی روی تصویر این اجازه می دهد: تصاویر bitmap به تفکیک وابسته هستند و درصورت حفظ تعریف نیاز به مقیاس بندی دقیق دارند. اکنون می توان از فتوشاپ برای دستکاری تصویر به فرم مورد نیاز استفاده کرد. ممکن است بعد از اسکن یک تصویر ، مقادیر رنگ تنظیم شود ، زیرا ممکن است تصویر تاریک شود یا ممکن است شسته شود. مثال مورد استفاده در اینجا کمی رنگ پریدگی است ، و می توان با استفاده از دستور Image-A djust-Levels یا Image- Adjust- Brightnes s / C ontrast اصلاح کرد. بسیاری از دستورات کار مشابهی انجام می دهند اما از زاویه ای دیگر به مسئله نزدیک می شوند – همه ترجیحات خود را دارند. سپس با استفاده از ابزار برس تصویر می توان تصویر را مرتب کرد.
مرحله بعدی اضافه کردن فلش به تصویر برای نشان دادن جریان خون و شریانی از طریق قلب – این می تواند با استفاده از فتوشاپ یا Illustrator انجام شود. در فتوشاپ برای این تصویر خاص باید حالت تصویر از مقیاس خاکستری به RGB تغییر یابد. از کادر گفتگوی لایه ها یک لایه جدید انتخاب کنید و آن را “فلش” بنامید. مسیرهای پیکان با استفاده از اصل “کلیک و کشیدن” منحنی بزیر ، که توسط Pierre Bezier برای عملیات CAD / CAM در دهه 1970 توسعه داده شده است ، کشیده می شوند. آنها با استفاده از یک معادله مکعب ساده ، مسیری را از یک نقطه به نقطه دیگر ردیابی می کنند و به پایه اصلی مدل ترسیم Adobe تبدیل شده اند.
ابزار قلم را انتخاب کنید و مسیری را برای یکی از فلش ها ایجاد کنید ، کلیک کنید و دسته را در جهت منحنی بکشید. هنگام ترسیم این منحنی ها ، به یاد داشته باشید که نقاط را در شروع منحنی ، و نه در مرکز باشد.
این مقاله راه هایی برای ایجاد تصاویر هیجان انگیز در رنگ از فایل های اصلی فتوشاپ و Illustrator که قبلاً ایجاد شده اند ، مورد بررسی قرار می گیرد ، به طور خاص برای کسانی که پیش زمینه هنری ندارند انجام می شود و این نشان می دهد که با استفاده از لایه های تنظیم چه می توان به دست آورد ، سبک های لایه ای و فیلترهای مختلف با گرفتن پرونده اصلی Illustrator از یک مقطع قلب ، پیکان ها را روی یک لایه جداگانه کپی و چسباندن کنید.آن را “فلش” بنامید و با کلیک بر روی دکمه ستون ویرایش در سمت چپ نام لایه ، آن را قفل کنید همیشه ایده خوبی است که می توان همه لایه ها را در Illustrator و Photoshop نامگذاری کرد – اگر به تعداد زیادی از آنها ختم شدید ، از تلاش برای یافتن لایه ای که می خواهید ناامید نشوید!

برای تنظیم قلب با رنگ ، رنگ ریزی را بر روی تمام اشکال حرکت دهید. دیواره های قلب و عروق را با رنگ بافت کم رنگ پر کنید محفظه های رگ و عروق با رنگ آبی و شریانی با رنگ قرمز در فتوشاپ کپی خواهد شد – یک مشکل که گاهی اوقات هنگام انجام این کار با آن روبرو می شوید ، اینست که چند پیکسل در لبه تصویر کنار گذاشته می شوند. برای جلوگیری از وقوع این اتفاق ، جعبه ای را بدون خط ایجاد کنید یا اطراف تصویر را پر کنید. همه را انتخاب کنید و در فتوشاپ کپی کنید. مرحله بعدی تهیه و ذخیره انتخاب از تصویر برای استفاده بعدی است. با استفاده از ابزار wand magicبا تنظیمات پیش فرض آن ، کادر محوطه را مجدداً بررسی کنید (این اجازه می دهد تا تمام پیکسل ها با یک مقدار خاص از رنگ در تصویر انتخاب شوند) و بر روی ناحیه ای از دیوارها کلیک کنید تا همه مناطق بافت کم رنگ را انتخاب کنید. با رفتن به گزینه
Select – Save Selectionدر منو ، آن را به عنوان یک انتخاب ذخیره کنید. کادر گفتگو به جایی می رسد که می توانید انتخاب را نامگذاری کرده و ذخیره کنید. این کار را تکرار کنید.
عروق و شریانی ، ابتدا بر روی عروق کلیک کرده و سپس کلید شیفت را نگه دارید ، شریانی را به انتخاب اضافه کنید. این انتخاب ها در پالت کانال ها به عنوان کانال های آلفا ذخیره می شوند و در هر زمان با رفتن به Select- Load Selection در منو قابل دسترسی هستند و برای جداسازی این مناطق برای دستکاری توسط هر یک از ابزارها یا فیلترهای فتوشاپ و غیره استفاده می شوند. تصویر در Photoshop مجموعه ای از کانال هایی را دارد که اطلاعات مربوط به رنگ را ذخیره می کنند. هر حالت رنگ مجموعه ای از کانال های خاص خود را دارد ، برای مثال ، یک تصویر RGB دارای چهار کانال – قرمز ، سبز ، آبی و کانال RGB کامپوزیت برای ویرایش است. این گزینه‌ها به صورت تصاویر 8 بیتی خاکستری ذخیره شده و هر لایه مجموعه کانال خاص خود را دارد. (در اینجا کانال ها “قلب داخلی” برای محفظه ها و عروق و “قلب بیرونی” برای دیواره های قلب و عروق نامیده شده اند). با استفاده از این تصویر فتوشاپ با انتخاب های خود به عنوان یک الگوی ، اکنون می توانید به سادگی با استفاده از فیلترها و لایه های تنظیم ، چندین سبک تصویر سازی را ایجاد کنید.

منتظر قسمت دوم آموزش جامع و کاربردی ایلاستریتور باشید.