09380325205 admin@dmwebmaster.ir تهران امیرآباد دانشکده فنی دانشگاه تهران
ده مهارت مهم در طراحی تجربه کاربری

ده مهارت مهم در طراحی تجربه کاربری UX که کار رویایی شما را تضمین می‌کند

ده مهارت مهم در طراحی تجربه کاربری UX

حرفه‌ای که اکنون ما به عنوان طراحی تجربه کاربری UX می‌شناسیم نسبتاً به تازگی ظهور کرده؛ اگرچه که مدت زیادی به وجود آمده، اما به خوبی تعریف نشده است. و خب می‌توان گفت تعریف این حرفه مهارت بسیار زیادی می‌طلبد. در طراحی تجربه کاربری افراد با پیشینه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند: طراحان بصری، روانشناسان، توسعه‌دهندگان، معماران و اساساً هر کسی.

هیچ مسیر واحدی که به صورت کامل تعریف شده باشد تا منجر به اشتغال در طراحی تجربه کاربری شود وجود ندارد. و می‌شود نتیجه گرفت که طراحی تجربه کاربری مثل یک چتر است که کارها و وظایف مختلفی را دربرمی‌گیرد. و این بدان معناست که کارفرمایان در هنگام جستجوی کارمندان، نیازهای مختلفی را در نظر می‌گیرند.

اما ما در اینجا می‌خواهیم برای شما از 10 مهارت بسیار مهمی بگوییم که می‌توانید با کمک آن‌ها شغل رویایی خود را، بدون در نظر گرفتن شرایط خاصی، به دست آورید:

1) مهارت‌های ارتباطی Communication Skills

بیایید با نمودار ون شروع کنیم. این نمودار نقش طراحی تجربه کاربری UX را به‌خوبی توضیح می‌دهد و اینکه چگونه این یک حوزه‌ محدود به خودش نیست.

نمودار ون

این نمودار نه تنها ماهیت چند رشته‌ای طراحی تجربه کاربری UX را برجسته می‌کند ، بلکه همچنین نشان می‌دهد که بیشتر اوقات  طراح تجربه کاربری، اغلب با اهداف متناقض، واسطه‌ای را بین سایر زمینه‌ها شکل می‌دهد. و خب باید بدانیم مدیریت کردن این وضعیت مهارتهای ارتباطی بسیار قوی می‌طلبد. سایر وظایف سنگین ارتباطی مانند ارائه نتایج، کارگاه‌های آموزشی، انجام مصاحبه یا حتی فروش محصول شما (چه برای افرادی که به صورت آزاد کار می‌کنند یا غیر از آن) نیز از مهارت‌های ارتباطی پیشرفته بهره‌مند می‌شوند.

2) مهارت‌های تحلیلی Analytical Skills

داشتن مهارت‌های تحلیلی جزو موارد اساسی و بسیار ضروری هنگام برخورد با داده‌ها محسوب می‌شوند. در واقع همدلی و نوع بینش شما در مواجهه با اعداد خام Google Analytics تا حدودی به شما كمك می‌كنند. وقتی صحبت از توسعه‌ی محصول و بازاریابی می‌شود، این داده‌ها هستند که توانایی تنظیم KPI یا شاخص کلیدی عملکردهای مناسب و استخراج اطلاعات را افزایش می‌دهند.

مهارت‌های تحلیلی

3) مهارت‌های طراحی بصری Visual Design Skills

کار در زمینه طراحی تجربه کاربری UX لزوماً به مهارت‌های طراحی بصری عالی نیاز ندارد. با این حال، مطمئناً مزیت خاصی به همراه دارد. به خصوص اگر در طراحی رابط کاربری UI تجربه‌ای دارید؛ شما باید قوانین تایپوگرافی، تئوری رنگ، سلسله مراتب بصری را بدانید و از همه مهمتر در جریان آخرین ترندهای طراحی و بهترین شیوه‌ها باشید.

مهارت‌های طراحی بصری

4) همدلی Empathy

مسلماً این یکی از مهمترین موارد است. طراحی تجربه کاربری UX روی افراد تمرکز دارد. هدف این حرفه در نهایت این است که به آن‌ها در بهبود زندگی، کار یا هر عملی که محصول شما انجام می‌دهد کمک کند. بنابراین همدلی یک مهارت اصلی در طراحی تجربه کاربری است. توسعه مهارت تفکر در مورد مشکلات، از نقطه‌نظر سایر افراد بسیار مهم است. برای بعضی از افراد این به طور غریزی اتفاق می‌افتد. اما دیگران باید بیشتر روی این کار کنند. اما چیزی که در مورد اون مطمئن هستیم این است که: شما نمی‌توانید با یک طرز تفکر خودخواهانه این کار را به خوبی انجام دهید.

همدلی

5) درک کدگذاری An Understanding of Coding

برای اکثر طراحان تجربه کاربریdesigners  UX، شغل آن‌ها با فناوری سر و کار دارد. بنابراین درک اینکه چه چیزی محصول دیجیتال را تشکیل می‌دهد، به‌علاوه چه محدودیت‌ها و امکانات تکنولوژیکی را دارد، یک مزیت غیر قابل باور است. با این حال نه تنها رمزگذاری می‌تواند از این دانش استفاده کند؛ حتی یک دانش پایه از HTML، CSS و Javascript می‌تواند در نمونه‌سازی (prototyping) یا طراحی تعاملی (interactiondesign) مفید باشد. در برخورد با رابط‌ها، مهارت‌های برنامه‌نویسی می‌تواند به طراحی ماژولار کمک کند.

همچنین به شما کمک می‌کند تا یک محصول را در محدوده بودجه توسعه طراحی کنید، این امر به ویژه در صورتی که در یک استارتاپ کار می‌کنید مهم است، که یا مهلت توسعه کوتاهی دارید یا به شدت به وسیله‌ی بودجه محدود می‌شوید.

درک کدگذاری

6) دانش مدیریت پروژه Project Management Knowledge

این مهارت تقریباً در هر شغلی قابل استفاده است، اما در طراحی تجربه کاربری UX نقش ویژه‌ای دارد. توانایی برنامه‌ریزی دقیق و اجرای یک پروژه فقط نوک کوه یخ است. همراهی گردش کار طراحی تجربه کاربری UX با فرایند توسعه می‌تواند یک کار دشوار باشد. اکثر تیم‌ها با یک روشمندی «چابک» (agile) کار می‌کنند، بنابراین یادگیری چگونگی عملکرد آن، ارزش شما را نزد کارفرمایان بیشتر خواهد کرد.

دانش مدیریت پروژه

7) مهارت‌های شغلی و طرز تفکر استراتژیک Business Skills and Strategic mindset

طراحی تجربه کاربری UX اخیراً تأثیر بسیاری در تجارت و استراتژی کسب کرده است. شرکت‌های بیشتری شروع به تشخیص رابطه بین طراحی تجربه کاربری و رشد کسب و کار کرده‌اند. که البته این امر نقش الزامات طراحی تجربه کاربری UX را همچنین شکل می‌دهد. در واقع هر شرکت موفقی باید برای یک طراح که می‌تواند به طور جامع فکر کند و نیازهای تجاری را نیز درک نماید، ارزش قائل باشد.

طراحی بهترین صفحه ورود به سیستم در جهان ممکن است از منظر طراحی بسیار جالب باشد، اما اگر ارزش متناظر را به تجارت اضافه نکند، خود شما هم ارزش افزوده‌ای که می‌توانستید ایجاد کنید را اضافه نخواهید کرد.

مهارت‌های شغلی و طرز تفکر استراتژیک

8) مهارت‌های نوشتن Writing Skills

کپی‌کاری تقریباً همیشه بخشی از کار رابط کاربری UI را تشکیل می‌دهد. اما کپی‌کاری بد مثل نوشته‌ی روی یک دکمه، پیام خطا یا یادداشت امنیتی می‌تواند کل تجربه را از تخریب کند و از بین ببرد. نوشتن در طراحی تجربه کاربری UX نقش فزاینده‌ای ایفا می‌کند، و بسیاری از شرکت‌ها افراد را صرفاً برای نوشتن در حوزه‌ی طراحی تجربه کاربری UX استخدام می‌کنند که اهمیت آن را نشان می‌دهد.

یکی دیگر از مزایای این امر این است که رزومه و تقاضانامه‌های شما بسیار بهتر خواهند شد.

مهارتهای نوشتن

9) تفکر انتقادی Critical Thinking

ممکن است این مسئله یک چیز عجیب و غریب به نظر برسد، اما توانایی تفکیک و تمایز بین آنچه که از نظر ظاهری خوب است و چیزی که به‌واقع خوب است، می‌تواند تفاوت بین یک محصول مناسب و یک محصول شگفت‌انگیز را آشکار کند.

این امر همچنین به شما کمک می‌کند تا نوع مکانی که می‌خواهید در آن‌جا کار کنید را بهتر شناسایی کنید و به طور کلی در شغلتان، هنگام تحقیق در مورد پروژه‌های مختلف طراحی تجربه کاربری UX به شما کمک خواهد کرد.

مهارتهای نوشتن

10) کنجکاوی Curiosity

طراحی تجربه کاربری UX یک زمینه در حال توسعه است و آنچه دیروز کار کرده، ممکن است فردا کار نکند. چیزی که در ایالات متحده کار می‌کند ممکن است در آسیا کار نکند، و احتمالاً در منطقه‌ای مانند آفریقای کار نخواهد کرد. بنابراین داشتن یک حس عمیق کنجکاوی برای ماندن در این عرصه و کشف روش‌های جدید حل مشکلات بسیار مهم است.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند کنجکاوی چیزی است که شما یا دارید یا ندارید. مانند بیشتر مهارت‌ها، قطعاً چیزی است که بعضی از افراد به طور طبیعی در آنها بهتر هستند. اما کنجکاوی می‌تواند آموزش داده شود و پیوسته جریان داشته باشد.

کنجکاوی

حالا سوال اساسی این است که آیا شما نیاز دارید که به تک‌تک مهارت‌های طراح تجربه کاربری UX Designer تسلط پیدا کنید؟

و پاسخ این است که اضافه کردن مهارت‌های بیشتر به کارنامه‌ی شما همیشه می‌تواند به ارزش کارتان بیافزاید. و این مسئله ربطی ندارد به این که شما به صورت آزاد فعالیت می‌کنید، یا در یک استارتاپ 3 نفره طراحی می‌کنید، یا بخشی از یک تیم طراحی 500 نفره هستید. در استخدام اصطلاحاتی وجود دارد که با عنوان «شخصیت‌های T شکل» شناخته می‌شود:

این توصیف افرادی است که همزمان دانش گسترده و عمیقی دارند. آنها به جز اینکه در چند حوزه کارشناسی ارشد داشته‌اند، اما دانش کلی در زمینه‌های دیگر نیز دارند. که این امر به آنها امکان می‌دهد خارج از منطقه آسایش خود کار کنند و همچنین در واگذاری کار به دیگران کارآمدتر باشند.

 

منبع: ux collective