09380325205 admin@dmwebmaster.ir تهران امیرآباد دانشکده فنی دانشگاه تهران
فریمورک لاراول چیست و چرا طراحان سایت به فریمورک لاراول نیاز دارند؟

چرا طراحان سایت به فریمورک لاراول نیاز دارند؟

 

زبان PHP , از محبوبترین و پر کاربرد ترین زبان های طراحی وبسایت است . این زبان فریمورک های بسیاری دارد که از جمله محبوبترین و سریعترین آنها میتوان فریمورک لاراول (Laravel ) را نام برد. اگر سری به سایت های کاریابی زده باشید , خواهید دید که هر طراح سایتی که با PHP برنامه نویسی میکند , باید لاراول را نیز جزء مهارت های خود داشته باشد. اما  چرا طراحان سایت به فریمورک لاراول نیاز دارند؟ چرا این فریمورک آنقدر محبوب است؟ برای پاسخ به این سوال , اول به معرفی فریمورک لاراول می پردازیم…

 

اگر نمی دانید که PHP چیست , پیشنهاد میکنیم مطلب ” آموزش زبان PHP ” را بخوانید.

فریمورک لاراول چیست؟

لاراول , فریم ورکی بر اساس معماری MVC,  رایگان و متن باز است که تیلور اوتول آن را ایجاد نمود. آموزش این فریم ورک همانند آموزش PHP برای مبتدیان آسان است. به کمک لاراول می‌توان  به دلیل متن باز بودن آن , بدون تغییر کد های اصلی, عملکرد بخش‌های مورد نظر را تغییر داد. اما :

معماری MVC چیست؟

معماری MVC چیست؟

 

معماری MVC از سه بخش Model-View-Controller تشکیل شده است و هر کدام از این بخش‌ها وظایفی را بر عهده دارند. ارتباط با پایگاه داده وظیفه بخش Model , ارتباط با کاربر وظیفه بخش View و وظیفه کنترل و ایجاد ارتباط بین دو بخش Model و View بر عهده بخش Controller می باشد. جداسازی دو بخش منطق (Model) و ظاهر(View) برنامه باعث می شود که اگر در ظاهر برنامه تغییری ایجاد شد , منطق برنامه تحت تاثیر قرار نگیرد.

حال بخوانیم که استفاده از فریمورک لاراول چه مزایایی دارد :

چرا فریمورک لاراول؟

از مهمترین دلایلی که هر طراح سایتی را به استفاده از فریمورک محبوب لاراول ترغیب می کند , می توان به افزایش چشمگیر سرعت توسعه پروژه ها اشاره کرد. زیرا وجود قابلیت هایی مانند auto-loading که سبب بارگذاری خودکار کلاس ها و کامپوننت ها , و قابلیت migration که سبب انتقال آسان و مدیریت اطلاعات می شود , باعث کاهش مشکلات  شده و سرعت اپلیکیشن ها را افزایش می دهند.

چرا فریم ورک لاراول؟

 

همچنین سرویس های مختلفی به برنامه ‌نویسان ارائه می دهد و قابلیت های فراوانی دارد که به اختصار می توان به سرویس تایید هویت و امنیت بسیار بالای لاراول, سرویس خط فرمان artisan جهت انجام کارهای مهم و پیچیده و تکراری , کش , تست برنامه توسط ابزار unit testing و … اشاره نمود.

لاراول برای کاربران خود , برای آموزش بیشتر و نیز بروز ماندن آگاهیشان نسبت به آخرین تغییرات و ویژگی های این فریم ورک , Laracast را ایجاد نمود. اگر به زبان انگلیسی تسلط خوبی دارید ,میتوانید از ویدیو های آموزشی این سایت , استفاده کنید.

ما مهمترین ویژگی های فریمورک محبوب لاراول را , تا به امروز , به شما گفتیم .

  مطمئنا این فریمورک هزاران ویژگی دیگر دارد که در این چند خط نگنجیده و در مطالب آینده به آنها نیز خواهیم پرداخت.

اما سخن آخر …

انتخاب فریم ورک ها امری سلیقه ایست ,اما نمی توان نادیده گرفت که فریمورک لاراول پر استفاده ترین فریمورک PHP است.

لاراول برای راضی نگه داشتن کاربران خود , امکانات زیادی را برایشان فراهم کرده است . از امنیت بالا و پرهیز از کدنویسی تکراری گرفته تا ویدیو های آموزشی , تمامشان بخشی از امکانات لاراول هستند.

اینها تمام دلایلی هستند که هر طراح سایتی برای طراحی سایت با زبان PHP به این فریمورک کارامد نیاز دارد.

 

بیشتر بدانید:

تفاوت های بین HTML و PHP چیست؟

پردرآمدترین شغل های دنیا در 5 سال آینده !