09380325205 admin@dmwebmaster.ir تهران امیرآباد دانشکده فنی دانشگاه تهران
طراح تجربه کاربری

طراح تجربه کاربری

طراح تجربه کاربری

اگر بعد از مطالعه ی تعاریف،مثال ها و حوزه های طراحی تجربه کاربری (UX) این سئوال براتون پیش اومده که یک طراح تجربه کاربری چه کارهایی باید انجام بده این متن رو دنبال کنید تا با تعدادی از وظایف طراح تجربه کاربری باهم اشنا بشیم.

EVALUATION OF CURRENT SYSTEM

(ارزیابی سیستم فعلی)

اگر سیستمی از قبل وجود داشته باشد ، یک متخصص طراحی تجربه کاربری وضعیت فعلی آن را ارزیابی کرده و بعد از بررسی و گزارش کردن مسائل موجود و تحلیل دقیق داده ها اصلاحاتی ارائه میدهد.

A/B TESTING

متخصصان UX برای مقایسه ی اثربخشی و کیفیت تجربیات کاربران مختلف ازین روش استفاده می کنند.

طراح تجربه کاربری

این کار با بیان یک فرضیه انجام می شه.به عنوان مثال “دکمه سبز از دکمه قرمز کاربران بیشتری جذب میکنه.”

بعد با ایجاد طرح های مختلف برپایه ی این فرضیه و آزمایش اونها و جمع آوری داده هاشون به نتیجه ی نهایی میرسیم که کدام یک تجربه ی بهتری رو خلق میکنه و اثرگذارتره.

مراحل A/B تست به شکل زیر است:

  • جمع آوری داده ها : بهتره که از صفحات پر ترافیک سایتتون شروع کنید تا سریع تر به نتیجه برسید.به دنبال صفحاتی با conversion rate پایین و drop-off rate بالا باشید که قابلیت بهبود یافتن دارند.
  • شناسایی اهداف : تعیین هدف به شما کمک میکنه تا ببینید تغییراتی که اعمال کردید باعث شده موفق تر از نسخه ی اصلیتون باشید یا نه.هدف میتونه کلیک کردن روی چیزی باشه یا انجام خرید یا ثبت نام پست الکترونیکی.
  • ایجاد فرضیه : وقتی که هدف خودتون رو شناسایی کردید،میتونید ایده ها و فرضیه هایی رو که فکر میکنید نتیجه ی بهتری رو بهتون میدن و میخوایید آزمایششون کنید رو لیست کنید و با توجه به اهمیتشون اونهارو اولویت بندی کنید.
  • ایجاد تغییرات
  • اجرای آزمایش : حالا وقتشه که منتظر باشید و تعامل کاربرانتون رو با تغییرات جدید نسبت به حالت قبلی سایتتون مقایسه کنید.
  • ارزیابی نتایج : الان زمان اون رسیده که نتایج آزمایشتون رو تجزیه و تحلیل کنید. به وسیله ی نرم افزارهایی میتونید تفاوت بین نحوه ی عملکرد در دو نسخه ی صفحه ی خودتون رو مشاهده کنید و از نظر آماری اون رو به دقت بررسی کنید.

A/B تست و سئو : گوگل این توع آزمایش رو مجاز میدونه و دارندگان سایت هارو نسبت به این کار تشویق میکنه و انجام این آزمایش هیچ خطری برای جا به جایی رتبه ی گوگل شما نداره!

USER SURVEYS

تحقیقات کاربر

تحقیقات کاربریه طراح تجریه کاربری  می تونه با کاربران موجود و بالقوه سیستم مصاحبه کنه تا نظر اون ها رو در مورد بهترین و اثربخش ترین طرح ها جویا بشه . از اونجایی که تجربه کاربر یک امر ذهنیه ، بهترین راه برای دستیابی مستقیم به اطلاعات مفید ، مصاحبه و تعامل با کاربرانه.

اما باید دقت کنید تا پرسشنامه ها و سئوالاتتون رو به گونه ای طراحی کنید که کاربران با دقت و صحت سوالاتتون رو پاسخ بدن و اطلاعات مفیدی بتونید کسب کنید.

 

WIRE-FRAMES AND PROTOTYPES

 

وایرفریم(قالب) که به عنوان اسکلت هم شناخته میشه، به شکل ساده و بدون جزئیات نحوه ی قرارگیری صفحات و نحوه ی قرار گرفتن محتواها و سایر اجزا را در کنار هم ترسیم میکنه. وایرفریم هیچ شباهتی به محصول نهاییمون نداره و عناصر بصری مثل فیلم ها و تصاویر و متن ها ازون حذف شده.ایجاد وایرفریم به تیم طراحی کمک میکنه تا قبل ازینکه درگیر جزئیات بصری پروژه بشن طراحی کلی خودشون رو آزمایش کنند و مشکلات اون رو پیدا و رفع کنند.

پروتوتایپ(نمونه اولیه) اولین مرحله ایه که در واقع طراح میتونه با طرح خودش تعامل برقرار کنه.برخلاف وایرفریم ها که اکثرا شبیه به هم هستن پروتوتایپ ها کاملا باهم متفاوتن.هدف از طراحی پروتوتایپ شبیه سازی تعامل بین رابط و کاربره و درک روشنی از عملکرد نهایی محصولمون به ما میده.

هرچند که ویژگی های تمام و کمال محصول نهاییمون رو نداره اما بدون نمونه سازی و آزمایش نمونه پیش بینی چگونگی تعامل کاربران واقعی با محصولمون امکان پذیر نخواهد بود.

وایرفریم و پروتوتایپ

USER FLOWS

user flowمسیریه که توسط یک کاربر در وبسایت یا اپلیکیشن ها طی میشه.جریان کاربر باید اون ها رو از طریق ورودی سایت به موفقیت یا اقدام نهایی (که ممکنه خرید محصول یا هرچیز دیگه ای باشه ) برسونه.

ارزیابی داده ها به شما کمک میکنه تا بفهمید که آیا کاربرانتون به موفقیت و مرحله ی نهایی میرسند یا خیلیاشون در مراحل وسطی سردرگم شده و از سایت شما خارج میشن و ممکنه به کمک نیاز داشته باشند.پس ببینید که کجا میتونید اطلاعات بیشتری ارائه بدید،کجا میتونید حواس پرتی هارو کاهش بدید و کلا کجای کارتون مشکل داره و باید حلش کنید.

 

STORYTELLING

داستان پردازی

طراحان یو ایکس با درگیر کردن احساسات کاربران و ترسیم عناصری آشنا تجربه ی بهتر و دلپذیر تری را برایشان رقم میزنند.

باید توجه داشته باشید که داستان شما علاوه بر جذابیت و گویایی،کاربران رو خیلی از هدف خودتون از تعریف داستان دور نکنید و جوری حواسشون رو پرت نکنید که به موضوع اصلی که مورد نظرتونه توجه نکنند و توی داستانتون غرق بشن.

DESIGN PATTERNS

طراحی الگو

روشیست برای پیدا کردن موثرترین ابزار برای انجام هرکار.مثلا چند الگوی مناسب برای رابط کاربری breadcrumbs,slide show, modulate tabs هستن.خیلی کارای دیگه هم میشه برای اثربخشی بیشتر و دلپذیر تر کردن تجربه ی استفاده از سایتتون انجام بدید.طراحان یو ایکس هم از الگوهایی که در سایت های دیگه استفاده و تست شده میتونن به شما پیشنهاد بدن و هم الگوهای منحصر به فردی برای سایت و کسب و کارتون طراحی کنند.

 

USER PROFILES AND PERSONAS

مشخصات کاربران

شناخت مخاطبان شما اولین قدم در طراحی تجربه کاربریست. شما را قادر می سازد تجربیاتی را تولید کنید که منعکس کننده ی احساسات کاربرانتون باشه.

باید توجه داشته باشیم که ما مخاطب محتوا های خودمان نیستیم و نباید فکر کنیم که خریدار یا مخاطب ما همانند خودمان فکر میکند و نیازها و دغدغه هایی مشابه خودمان دارد.هرچه سناخت بهتری نسبت به کاربرانمان داشته باشیم بیشتر می‌توانیم محتوا، محصول، فرایندها و مدل کسب و کار خود را با نیازها و خواسته‌های انها تطبیق دهیم و رضایتشان را بهتر تأمین کنیم.

پرسونا تصویری فرضی و شفاف از یکفرد (و گاهی یک کسب و کار) است که می‌تواند مشتری یا مخاطب ایده‌آل ما باشد و فکر می‌کنیم این تصویر، در مورد تعداد قابل توجهی از مشتریان یا مخاطبان ما مصداق دارد.

 

پرسونا