09380325205 admin@dmwebmaster.ir تهران امیرآباد دانشکده فنی دانشگاه تهران
صدای عکس ها بلندتر است از سری آموزش فتوشاپ و آموزش فتوشاپ حرفه ای و آموزش رایگان فتوشاپ و فیلم آموزش فتوشاپ و اموزش فتوشاپ و آموزش فوتوشاپ و آموزش فتوشاپ pdf و آموزش فتوشاپ مقدماتی و دانلود آموزش فتوشاپ و آموزش کامل فتوشاپ و آموزش photoshop و اموزش فتوشاپ

صدای عکس ها بلندتر است!!!

صدای عکس ها بلندتر است…

یک ضرب المثل آلمانی می گه: “یک عکس، گویاتر از هزار کلمه است”.
تا به حال تعجب نکردین که چرا؟
اولین باری که توجهم به این موضوع جلب شد، وقتی بود که مجبور شدم توی پیام رسانی که استیکر و ایموجی رو پشتیبانی نمی کرد، با کسی چت کنم. چت کردن بدون ایموجی خیلی سخت بود و مجبور می شدم به جای یک ایموجی، از چندین کلمه برای بیان احساسم استفاده کنم.
همین باعث شد به این فکر کنم که گاهی اوقات عکس ها چقدر سریعتر از کلمات منظور ما رو می رسونن. و حتی میشه گفت راحت تر توی ذهنمون باقی می مونن. مثلا بیلبورد های تبلیغاتی که از عکس ها استفاده می کنن، توجه بیشتری جلب می کنن یا تبلیغات تصویری تاثیر خیلی بیشتری نسبت به کلمات و نوشته ها دارن. و یا پست های رسانه های اجتماعی با تصاویر، بیشتر لایک می شن و بازدید بیشتری دارن.

تصویر ها تاثیر بیشتری دارند از سری آموزش فتوشاپ

حالا بیاین دنیا رو فقط برای پنج دقیقه بدون عکس ها تصور کنیم.
گوشی های هوشمندی که در طول روز ساعت ها براشون وقت صرف می کنیم بدون عکس بی معنی و خسته کننده میشه. شبکه های اجتماعی هیچ حرفی برای گفتن ندارن. خرید از فروشگاه های مجازی بدون عکس محصولات امکان پذیر نیست. حتی خرید از فروشگاه ها به صورت حضوری وقتی که بسته بندی محصولات بدون عکس باشه کسل کننده میشه.

دنیا بدون عکس و تصویر از سری آموزش فتوشاپ و آموزش فتوشاپ مقدماتی و آموزش فتوشاپ حرفه ای

اما چرا عکس ها تاثیر بیشتری نسبت به کلمات دارن؟

به طور کلی مغز توانایی پردازش سریعتر تصاویر رو نسبت به اطلاعات کلامی یا کتبی داره. دانشمندان بر این باورن که مغز قادره تصاویر رو تقریبا ً ۶۰ هزار بار سریع‌تر از اطلاعات نوشتاری پردازش کنه!
بعضی از کارشناسا می گن تصاویر بیشتر از کلمات به یاد میان چون مغز ما تصاویر رو دو بار رمزگذاری می کنه اما کلمات رو فقط یک بار رمزگذاری می کنه. این یعنی چی؟
ینی وقتی تصویری رو می بینین، علاوه بر اینکه به شکل “تصویر” در حافظه ی شما ذخیره میشه به شکل یک “کلمه” هم هست. اما وقتی یک کلمه رو می شنوین یا می بینین، فقط در قالب “کلمه” در حافظه ی شما ذخیره میشه.
وقتی متنی رو می خونیم یا به نسخه صوتی اون گوش میدیم، احتمالاً 3 روز بعد فقط 10 درصد از اطلاعات رو به یاد میاریم. با این حال، درصورتی که همون متن با تصاویر مناسب ارائه بشه، احتمالاً 3 روز بعد 65 درصد از اطلاعات را به یاد خواهیم آورد! و این موضوع به عنوان اثر “برتر بودن عکس” معروفه. و اگه بخوام یکم راحت تر بگم میشه گفت که “عکس ها با صدای بلندتری صحبت می کنند”.

شما در هر جایگاه و موقعیتی که باشین اعم از دانشجو، شاغل، صاحب کسب و کار و … باید این موضوع رو در نظر بگیرین که عکس ها چه تاثیر فوقالعاده ای می تونن داشته باشن. زندگی ما بدون عکس مثل غذای بدون طعمه، بی رنگ و لعاب و بدون عطر.

اما قسمت جالب قضیه اینجاست که بین همین عکس ها، تصاویری وجود دارن که صدای بلندتری دارن.
دیدین بعضی از آدما بهتر صحبت می کنن؟ یا مثلا گفته میشه که فلان شخص، شخصیت بسیار کاریزماتیکی داره. یا بین سخنران های مختلفی که راجع به یک موضوع صحبت می کنن، حرفای یکی تاثیر خیلی بیشتری داره؟
عکس ها هم همینطورن. یه سری از عکس ها انگار بهتر صحبت می کنن. یه سری از عکس ها انگار ماهیت کاریزماتیکی دارن. یه سری از عکس ها انگار ساخته میشن برای اینکه نگاه ها رو به خودشون جذب کنن و مدت ها توی ذهن باقی بمونن.

اما چی باعث میشه صدای عکس ها بلندتر باشه یا ماهیتشون کاریزماتیک تر؟

یه دوربین حرفه ای؟ یه ایده ی عالی؟ یه فکر خلاق؟ یه فتوشاپ حرفه ای؟
بله همه ی این موارد تاثیر داره اما در قدم اول حداقل چیزی که نیاز دارین، یک گوشی معمولی دوربین دار و یک نگاه متفاوت به دنیاست. وقتی سعی کردین متفاوت نگاه کنین، ذهنتون باز میشه و سرشار از ایده های خلاقانه. و در قدم بعد می تونین با استفاده از نرم افزارهای قدرتمندی مثل فتوشاپ اون چیزی که توی ذهنتونه رو به تصویر بکشین. دیگه لازم نیست فقط از چیزهایی که وجود دارن، عکس بگیرین. بلکه می تونین همه ی افکار و تصورات خودتون رو با فتوشاپ و نرم افزارهایی شبیه بهش ایجاد کنین.

همین حالا وقتشه!!!

وقتشه که شروع کنید به متفاوت نگاه کردن، به متفاوت تصور کردن و به بلندتر صحبت کردن…
حالا باهم چندتا از این عکس های خلاقانه ای که بلندتر صحبت می کنن رو می بینیم. نظراتتون رو راجع به این عکس ها برای ما ارسال کنید و حرف های ناگفته اشون رو برامون بنویسید. (ناگفته نمونه که اکثر این عکس ها با کمک فتوشاپ ویرایش شدن.)

تصاویر خلاقانه از سری آموزش کامل فتوشاپ و آموزش فوتوشاپ

عکس خلاقانه از سری آموزش کامل فتوشاپ و آموزش فوتوشاپ

عکس خلاقانه از سری آموزش فتوشاپ و آموزش فوتوشاپ

عکس خلاقانه از سری آموزش فتوشاپ و آموزش فوتوشاپ

عکس خلاقانه از سری آموزش فتوشاپ و آموزش فوتوشاپ

عکس خلاقانه از سری آموزش فتوشاپ و آموزش فوتوشاپ

عکس خلاقانه از سری آموزش فتوشاپ و آموزش فوتوشاپ

عکس خلاقانه از سری آموزش فتوشاپ و آموزش فوتوشاپ

عکس خلاقانه از سری آموزش فتوشاپ و آموزش فوتوشاپ

عکس خلاقانه از سری آموزش فتوشاپ و آموزش فوتوشاپ

در ادامه مقالاتی درباره ی نحوه ی استفاده از فتوشاپ و آموزش فتوشاپ براتون قرار دادیم تا بتونین با استفاده از آموزش فتوشاپ مقدماتی و آموزش فتوشاپ حرفه ای عکس های کاریزماتیک تری بسازین.