09380325205 admin@dmwebmaster.ir تهران امیرآباد دانشکده فنی دانشگاه تهران
فرق فتوشاپ با ایلوسوتریتور

5 تفاوت کلیدی ایلوستریتور و فتوشاپ

فرق فتوشاپ با ایلاستریتور
تفاوت فتوشاپ با ایلوستریتور

   فتوشاپ و ایلوستریتور

آموزش ایلاستریتور به شرح زیر است:فتوشاپ و ایلاستریتور هردو نرم افزار های حرفه ای و پرکاربرد گرافیک از شرکت ادوبی لازمه ی کار بسیاری از گرافیست ها هستند. اما اگر شما به تازگی پا به دنیای گرافیک گذاشته اید و میخواهید آینده شغلی و حرفه ی خود را بر پایه ی این دو نرم افزار بنا کنید باید از تفاوت های اصلی فتوشاپ و ایلوستریتور آگاه باشید و بدانید که هر نرم افزار کجا گره از کار شما باز میکند.

5 تفاوت اصلی :

1- در قدم اول شما باید با مفهوم “رستر” و “وکتور” آشنا شوید .
به بیانی ساده تصویر در فتوشاپ پیکسلی می باشد ،یعنی همه ی تصاویر از تعداد زیادی پیکسل تشکیل شده ، اما در ایلاستریتور تصاویر از فرمول های ریاضی تولید شده اند که به آنها وکتور می گویند.
فتوشاپ یک ویرایشگر تصویری(رستر-ادیتور) و ایلوستریتور یک ویرایشگر برداری(وکتور-ادیتور) است.
2- شرکت ادوبی هردو نرم افزار را برای طراحی تولید و ارائه کرده است . با ایلاستریتور شما میتوانید طراحی های حرفه ای و تصویرسازی های زیبا و انتزاعی انجام دهید مانند : لوگو ،آیکون و آواتار و … .
در فتوشاپ تصویرسازی حرفه ای انجام نمیشود اما میتوان تصاویری تقریبا طبیعی خلق کرد و یا تصاویر را به راحتی ویرایش و روتوش نمود.
3- درفتوشاپ به علت پیکسلی بودن تصاویر، امکان بزرگنمایی بدون افت کیفیت آن وجود ندارد و هرچه تصویر بزرگتر شود کیفیت آن کمتر و پیکسل ها مشخص خواهند شد ،درصورتی که در ایلوستریتور شما می توانید بدون محدودیت تصاویر را بزرگنمایی کنید و از کیفیت بالای آن لذت ببرید.تصاویری با اندازه ی یک سرانگشت تا اندازه ی بیلبوردهای خیابان با یک کیفیت نمایش داده خواهند شد.

فرق فتوشاپ با ایلاستریتور
تفاوت ایلوستریتور و فتوشاپ

4- فایل های وکتوری که توسط ایلاستریتور ایجاد میشوند حجم بسیار کمتری نسبت به فایل های فتوشاپ دارند.
5- برای چاپ ایلاستریتور را انتخاب کنید نه فتوشاپ. ایلاستریتور این امکان را به شما میدهد که با خلق تصاویر بصورت برداری ، حداکثر کیفیت در چاپ را داشته باشید.

فرق فتوشاپ با ایلوسوتریتور
تفاوت ایلاسریتور و فتوشاپ

در نهایت ، اگر میخواهید تصاویر را حرفه ای ویرایش و رتوش کنید به سراغ فتوشاپ بروید ، اما اگر میخواهید طراح حرفه ای لوگو ، آیکون ، انیمیشن و یا گرافیک وکتوری شوید حتما آموزش ایلوستریتور را در برنامه های خود داشته باشید.